توقف ساخت اسکله تفریحی ابوموسی

ساخت اسکله تفریحی جزیره ابوموسی که از دو سال پیش آغاز شده و به پیشرفت 35 درصدی رسیده بود متوقف شد.
به گزارش سی نیوز، مدیر کل اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان با اشاره به اینکه عملیات ساخت اسکله تفریحی جزیره ابوموسی که در سال 92 آغاز شده بود به دلیل تخصیص نیافتن اعتبارات کافی متوقف شده است، گفت: پروژه ساخت این اسکله که به شکل الله است به حال خود رها شده است.
محسن ضیایی با اشاره به تخصیص 25 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی برای ساخت اسکله ابوموسی در سال 93 افزود: به دلیل برخی مشکلات از جمله نیاز به صدور مجوز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست و نیز اخذ مجوزهای لازم به حمل مصالح مورد نیاز، عملیات ساخت این اسکله پارسال انجام نشد.
وی به مانا گفت: دو سال متوالی است که برای این پروژه اعتباری تخصیص نیافته است و دیگر برنامه ای برای ادامه ساخت این پروژه توسط دولت وجود ندارد.
ضیایی ادامه داد: براساس تصمیم گیریهای به عمل آمده قصد داریم ادامه ساخت این پروژه گردشگری دریایی را به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار کنیم. اکنون نیز یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای ساخت این اسکله تفریحی اعلام آمادگی کرده است و ما در حال بررسی صلاحیت او هستیم تا در صورت تایید، برای بقیه مراحل و اخذ مجوز به استنداری معرفی شود.
وی اضافه کرد: با ساخت این اسکله تفریحی در جزیره ابوموسی یکی از مهمترین زیرساختهای لازم برای توسعه صنعت گردشگری در این جزیره فراهم خواهد شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments