توسعه مناسبات اقتصادی نیازی به نتایج مذاکرات هسته ای ندارد

رئیس منطقه آزاد جبل علی امارات متحده عربی گفت: برای توسعه مناسبات اقتصادی با ایران به نتایج گفت و گوهای هسته ای کشورهای 1 + 5 نیازی نداریم.
به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، سلطان احمد بن سلیم در بازدید از ظرفیت های اقتصادی و گردشگری قشم در جمع خبرنگاران افزود: با ایران از گذشته دور تا کنون روابط اقتصادی داشته‌ایم و اطمینان داریم که موفقیت مذاکرات هسته‌ای نقش مهمی در تقویت فعالیت های اقتصادی همه کشورها با ایران دارد.
رئیس شرکت Dp World و منطقه آزاد جبل علی امارات که مدیریت 65 بندر در آفریقا، اروپا، خاورمیانه، هند و از جمله منطقه آزاد جبل علی امارات را به عهده دارد با اشاره به سفر دو روزه خود به ایران و بازدید از مناطق آزاد قشم، چابهار و انزلی ادامه داد: در 25 سال گذشته چند بار به جزیره قشم سفر کرده‌ام اما آنچه امروز شاهد آن بودم، سرزندگی مردم این منطقه در کنار فعالیت‌های مختلف صنعتی، تجاری و گردشگری بود.
وی با اشاره به اینکه پتانسیل های مثبت مناطق آزاد ایران نقش مهمی جهت توسعه همه جانبه فعالیت ها در حوزه های مختلف صنعتی، تجاری و گردشگری دارند، گفت: احیای دوباره جاده ابریشم و اقدامات مناسبی که از سوی ایران در این زمینه انجام شده اهمیت دارد. همچنین استفاده از خطوط تجاری محور شمال – جنوب ایران کلیدی ترین راهبرد برای استفاده دوباره از این راه مهم اقتصادی است.
احمد بن سلیم یکی از دلایل سفرش به ایران که به دعوت مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور صورت گرفته را سهیم شدن در فرایند احیای دوباره راه ابریشم که ایران نقش موفقیت آمیزی در آن دارد، برشمرد و تاکید کرد: به طور قطع با احیاء این مسیر، تجارت بین المللی منطقه به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد و منطقه آزاد قشم در این مسیر مهم اقتصادی به دلیل ظرفیت‌های مختلف تجاری، صنعتی و گردشگری نقش کلیدی دارد.
رئیس منطقه آزاد جبل علی امارات و رئیس شرکت Dp World امارات به همراه هیاتی از سرمایه گذران این منطقه که با هدف سرمایه گذاری تا سقف یک میلیارد ریال به مناطق آزاد انزلی، چابهار و قشم سفر کرده است، به اتفاق دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و اعضای هیات مدیره و معاونان این سازمان از ظرفیت های صنعتی و اقتصادی جزیره قشم از جمله اسکله کاوه، محل احداث طرح جامع ارتباطی خلیج فارس با محوریت پل و حوضچه های ساخت این پل مهم اقتصادی بازدید کردند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments