توسعه فعالیت‌های بندر لنگه

با افزایش ورود شناورهای فلزی با ظرفیت بالای هزار تن به بندر لنگه حجم تخلیه و بارگیری در این بندر به زودی افزایش می‌یابد.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه با بیان مطلب بالا افزود: امسال برای نخستین بار ترانزیت سوخت مازوت از بندر لنگه به کشورهای حاشیه خلیج فارس صورت گرفت.
اسماعیل مکی زاده با اشاره به اینکه نخستین محموله سوخت مازوت به میزان هزار تن از بندر لنگه بارگیری و محموله دوم نیز به همین میزان بارگیری و وارد کشورهای حاشیه خلیج فارس شد، گفت: این سوخت ها از عراق وارد بندر لنگه شده بود.
وی همچنین از ورود شناورهای فلزی با ظرفیت بالای هزار تن به بندر لنگه خبر داد و گفت: این شناورها از ایمنی بسیار بیشتری برخوردار هستند. همچنین با برنامه ریزی‌های در حال انجام قصد داریم ورود شناورهای با ظرفیت بالای هزارتن را نیز به بندر لنگه افزایش دهیم. به این ترتیب حجم تخلیه و بارگیری در بندر لنگه افزایش می‌یابد.
به گفته مکی زاده، از امسال برای نخستین بار پهلوگیری شناورهای با ظرفیت بالای هزار تن در حوضچه بندر لنگه توسط راهنما صورت گرفت. البته راهنمایی شناورها در راستای افزایش تردد ایمن دریایی در محدوده حوضچه بندر انجام می شود. در تمام بنادر برای ورود شناور به حوضچه بندر از راهنما استفاده می شود که این امر تا کنون در بندر لنگه تحقق نیافته بود.
وی از تخلیه و بارگیری حدود 30 هزار تن کالا و جابجایی 20 هزار نفر در مسیرهای دریایی ایران با کشورهای حوزه خلیج فارس از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و اضافه کرد: بیشترین میزان جابه جایی مسافر از طریق بندر لنگه به کشور امارات صورت می گیرد.
مکی زاده به افزایش 8 درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی از بندر لنگه اشاره کرد و افزود: 12 هزار و 925 تن کالا طی ماه فرودین از بندر لنگه به دیگر کشورها صادر شده است.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه با اشاره به افزایش 100 درصدی صادرات نفتی به میزان 644 تن از طریق این بندر از ابتدای سال 94، گفت: امیدواریم با تلاش هایی که در حال انجام است، امسال شاهد شکوفایی و رونق هر چه بیشتر فعالیت های بندری در بندر لنگه باشیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments