توسعه دریا‌محور هرمزگان را دگرگون می‌کند

رئیس جهاددانشگاهی هرمزگان بر لزوم راه‌اندازی پژوهشکده علمی توسعه دریا محور در استانهای ساحلی با محوریت هرمزگان تاکید کرد و با اشاره به برخی ظرفیت‌های استان هرمزگان برای بهره‌گیری از ظرفیت دریا، گفت: گردشگری دریایی، شهرسازی با محور دریا، کشاورزی با بهره گیری از آب دریا، پرورش گیاهان با آب دریا از ظرفیت‌های مهم استان هرمزگان است، از این رو ایجاد یک پژوهشکده علمی با رویکرد توسعه دریا محور می تواند استان را دگرگون کند.
به گزارش سی نیوز، سهیل دادخواه در نشست رسانه‌ای همایش «دریا، توسعه و منابع آب» به اهمیت موضوع آب اشاره کرد و افزود: رسیدن ۱۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش نشان از استقبال خوب پژوهشگران و محققین از همایش است.
وی ادامه داد: اهداف این همایش واکاوی مفهوم توسعه دریا محور با تاکید بر منابع آب شامل انواع روشهای نوین استحصال آب و شیوه های نوین آبیاری است.
دادخواه با تاکید بر اینکه در این همایش بدنبال انضمامی کردن مفهوم توسعه دریا محور در کشور هستیم، ابراز امیدواری کرد که در برنامه ششم توسعه کشور توجه ویژه ای به توسعه دریا محور شود و در ادامه گفت: اعتقاد دارم بسیاری از مشکلات کشور با توجه ویژه به مفهوم توسعه دریا محور حل می‌شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments