تهران و آستانه در زمینه کشتیرانی و راه آهن یاداشت تفاهم امضا کردند

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان برای توسعه بیش از پیش روابط و مناسبات دو جانبه، ۹ یادداشت تفاهم و موافقتنامه همکاری در بخش‌های مختلف به امضا رساندند.

به گزارش سی نیوز، اسناد همکاری بین تهران و آستانه روز دو‌شنبه در حضور دکتر «حسن روحانی» و «نورسلطان نظربایف» روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان و توسط مقامات عالیرتبه دو کشور امضا شد.

در میان این یادداشت‌های تفاهم همکاری، دو تفاهم‌نامه‌ نیز در زمینه همکاری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با شرکت ملی راه‌آهن جمهوری قزاقستان و پروتکل همکاری بین شرکت خطوط کشتیرانی ایران و شرکت ملی «جی.اس.سی» راه‌آهن قزاقستان به امضا رسید.

بر ساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، یادداشت تفاهم همکاری‌های دیگر شامل حوزه همکاری‌های فناورانه، پروتکل توسعه همکاری‌های اقتصادی در زمینه‌های صنعت، تجارت و سرمایه‌گذاری، برنامه بلندمدت همکاری حمل و نقل و ترانزیت در مسیر جاده ابریشم، یادداشت تفاهم همکاری بین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بانک ملی جمهوری قزاقستان، یادداشت تفاهم همکاری صندوق ملی ایران و شرکت مادرتخصصی ملی «بایترک» قزاقستان، موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی و موافقتنامه انتقال محکومین به حبس، اسناد و موافقتنامه‌هایی بودند که برای شتاب بخشیدن به سطح روابط تهران و آستانه به امضا رسید.

این پروتکل‌های همکاری با حضور جمعی از وزرا از جمله «عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی امضا شدند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments