تلاش برای منطقه آزاد شدن بندر هندیجان

استاندار خوزستان از فعالیت بندر تجاری هندیجان در سواحل خلیج فارس به صورت قانونمند در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با تجاری شدن بندر هندیجان، تلاش می شود با رایزنی های انجام شده با بدنه دولت ، این بندر به منطقه آزاد تجاری تبدیل شود و بازار مرزی و تجاری در این شهر بندری ساحلی رونق گیرد.
به گزارش سی نیوز، عبدالحسن مقتدایی با اشاره به اینکه قانونی شدن این بندر تاثیر مستقیم در معیشت مردم منطقه دارد، افزود: با قانونی شدن بندرتجاری هندیجان، اقتصاد مبتنی بر دریا در منطقه شکل خواهد گرفت؛ چراکه بندر هندیجان استعدادهای خوبی در زمینه صیادی، دریانوردی و تجارت دارد و داشتن ساحلی به طول 95 کیلومتر می‌تواند در خدمت توسعه همه جانبه این منطقه حساس قرار گیرد.
او اضافه کرد: با فعالیت تجاری شهرستان هندیجان، شناورهای تجاری و صیادی ساماندهی و دارای مجوز قانونی می‌شوند و تعاونی‌های مرزنشین که چندسالی است کار تجاری انجام نمی‌دهند می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند.
مقتدایی گفت: شناورهای بدون مجوز قانونی، باید مجوزدار شوند درغیراین صورت از چرخه فعالیت خارج می‌شوند.
بنابراین گزارش، استاندار خوزستان در سفر به بندر هندیجان و جلسه با لنج داران این بندر، از نزدیک با مشکلات آنان آشنا شد و قول داد در حد توان برای رفع مشکلات آنان از جمله ازسرگیری واردات کالاهای ملوانی اقدام کند.
در این سفر همچنین سامانه جامع الکترونیکی گمرک هندیجان افتتاح شد. با بهره برداری از این سامانه، زمان ترخیص کالا به کمتر از سه روز کاهش می‌یابد.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.