تعرفه‌های بندری پاسخگوی زمان حال نیست

تعرفه‌های بندري بر اساس ساختار گذشته نوشته شده و پاسخگوی زمان حال نیست. اکنون زمان آن رسیده که سازمان بنادر و دریانوردی در ساختار تعرفه‌ها بازنگری داشته باشد.
یه گزارش سی نیوز، مدیرعامل شرکت کشتیرانی بر و بحر ایران با بیان مطلب بالا و اشاره به اینکه تعرفه‌ها بر اساس ساختاری که در گذشته‌های دور تهیه شده به این نقطه رسیده به مانا گفت: اینکه در آن زمان تجارت ایران چگونه بوده و کسانیکه تعرفه‌ها را طراحی کرده‌اند نگاهشان به کدام کشورها بود، بی‌خبر هستیم. اما آیا آنچه در گذشته نوشته شده پاسخگوی تجارت و صنعت کشتیرانی است؟ و آیا تعرفه‌ها در سطح منطقه یا بین‌المللی رقابتی است؟ جواب‌های متقن و قاطعی برای این سوالات وجود ندارد اما آنچه مبرهن است اینکه تعرفه‌های نوشته شده برای زمان خودش پاسخگو بوده و پاسخگوی زمان حال نیست.
امید ملک افزود: برای مثال اگر یک فروند کشتی به طول 300 متر داشته باشیم و قرار باشد 20 هزار تن کالا تخلیه و 15 هزار تن بارگیری کند هر فردی باید بتواند به واسطه این اطلاعات و بر اساس تعرفه‌ها هزینه کشتی را محاسبه کند اما اکنون این محاسبات به هیچ وجه امکانپذیر نیست چراکه در تعرفه‌ها پارامترهایی عنوان شده که از اختیار صاحب کشتی، صاحب کالا و حتی سازمان بنادر و دریانوردی خارج است و این پارامترها نقش‌های هزینه‌ای ایفا می‌کنند.
وی تصریح کرد: عوامل بسیاری از جمله اینکه کشتی شب به بندر رسیده یا روز، چند انبار کشتی فعال بوده، گزارشگر چه گزارش کرده، جرثقیل بندر خراب بوده یا نه و … در هزینه‌ها دخیل هستند که همگی باید توسط کشتی پرداخته شود.
ملک با بیان اینکه نمی‌توان گفت سازمان بنادر و دریانوردی تعرفه فعلی را اختراع کرده است ادامه داد: اینکه چرا طی این سال‌ها کسی حوصله یا دقت نکرده که در تعرفه‌ها بازنگری کند جای سوال است. حال زمان آن رسیده که سازمان بنادر و دریانوردی در ساختار تعرفه‌ها بازنگری داشته باشد.
وی با اشاره به این نکته که ایران در سه سال گذشته با تشدید تحریم‌ها، در شاخص ارتباط هر کشور با کشتیرانی ها (liner shipping connectivity index ) که توسط سازمان ملل تعریف شده، بیش از 80 درصد افت داشته است گفت: برای مثبت کردن این شاخص و جذب خطوط کشتیرانی به بنادر کشور به تعرفه‌های تشویقی و ترغیبی احتیاج داریم تا خطوط تصمیم بگیرند که به بنادر ما مراجعه کنند.
مدیرعامل شرکت بر و بحر ایران به لزوم بازنگری در تعرفه‌های حقوق و عوارض بندری اشاره کرد و افزود: باید تعداد تعرفه‌ها را کم و آنها را شفاف کنیم تا هر فردی بتواند به راحتی هزینه‌های تخلیه و بارگیری را در بنادر ایران محاسبه کند. در حال حاضر محاسبه هزینه‌ها با 20 تا 30 درصد خطا انجام می‌شود که این خطا در این صنعت قابل بخشش نیست درصد این خطاها باید به کمتر از 4 تا 5 درصد نسبت به عدد واقعی برسد.
وی با اشاره به کارکرد 24 ساعته بنادر در دنیا گفت: در حال حاضر ساعت کاری در بنادر کشور از 7 صبح تا 2 بعدازظهر است و پس از این ساعات شارژهای اضافه دریافت می‌شود.
وی با اشاره به مشکلات نبود هماهنگی در بنادر کشور گفت: باید هماهنگی لازم بین ساعت کاری بنادر، گمرکات و خطوط کشتیرانی بوجود آید سپس تعرفه‌ها طوری درج شود که برای همگان قابل محاسبه باشد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments