تعرفه‌های بندری در سال آینده تعدیل می‌شود

معاون امور بندری و مناطق ويژه سازمان بنادر و دریانوردی گفت: به طور قطع تعرفه‎‌های بندری در سال 94 تعدیل می‌شود.
به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، علی جهاندیده با اشاره به اینکه رویکرد سازمان بنادر و دریانوردی برای تعرفه‌های بندری در سال 94 رقابتی و منعطف می شود، افزود: ما به این سمت حرکت می‌کنیم تا بهره‌وری را در بنادر بالا ببریم و خطوط بیشتری را جذب کنیم و با هاب شدن بنادر جایگاه ویژه‌ای را در منطقه کسب کنیم.
وی با تاکید بر اینکه سازمان بنادر و دریانوردی را نه بنگاه و متصدی محض بلکه یک سازمان رهبر در حوزه حمل و نقل دریایی می‌دانیم، تصریح کرد: سازمان، راهبری حمل و نقل دریایی را جزء برنامه‌های اصلی خود قرار داده و از سوی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی هم بر رقابتی شدن و منعطف کردن تعرفه‌ها تاکید شده است.
جهاندیده در پاسخ به این پرسش که آیا تعرفه‌ها در آینده کاهش پیدا می کند یا خیر تاکید کرد: نمی‌گویم تعرفه‌ها را کاهش یا افزایش می‌دهیم بلکه تعرفه‌ها را با نگاه اقتصاد ملی و اقتصاد دریا و بندر رقابتی می‌کنیم.
معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی همچنین درباره اینکه تعرفه‌های ما نسبت به کشورهای منطقه رقابتی نبوده، گفت: هر کشور در زمان‌های مختلف شرایط خاص خود را دارد کشور ما هم در شرایط ویژه‌ای بود؛ بنابراین نمی‌توان کشور را با کشور دیگر مقایسه کرد اما به طور حتم تعرفه‌ها را تعدیل می‌کنیم.
وی ادامه داد: انتظار من از بخش‌های ذینفع این است که سازمان بنادر و دریانوردی را کمک کنند تا بتوانیم با یک رویکرد دریا محور به موضوع نگاه کنیم و با در نظر گرفتن اقتصاد و منافع ملی مشکلات را به حداقل رسانده و بهره‌وری بنادر را ارتقاء بخشیم.
جهاندیده با بیان اینکه یه طور قطع در سال 94 پیچیدگی‌های تعرفه‌ها به حداقل می‌رسد افزود: تلاش می‌کنیم با از بین بردن پیچیدگی‌ها موضوعات را خیلی شفاف بیان کنیم و صفحات کتابچه تعرفه‌ها کاهش یافته و بندهای آن شفاف‌تر شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments