تعبیر رئیس جمهور از تاثیر برجام بر رونق بنادر و کشتیرانی

رئیس جمهور گفت: امروز در سایه برجام به جای اینکه کشتی‌های بزرگ در ساحل کشور همسایه پهلو بگیرند و کالاها با قایق و لنج با هزینه اضافه به ایران بیایند، مستقیما در بنادر خودمان پهلو می‌گیرند.

به گزارش سی نیوز، حجت‌الاسلام «حسن روحانی» امروز یکشنبه در مراسم روز جهانی کارگر، با تبریک و تهنیت آن به همه کارگران کشور، گفت: راه برای سرمایه‌گذاری خارجی و افزایش تولید، در دوره پسابرجام گشوده شده و امروز نیازمند کار و تولید هستیم و این دو بدون سرمایه و تکنولوژی امکان‌پذیر نیست.

وی تصریح کرد: چرا کار یک ملت بزرگ را کوچک می‌شمارید؟ این کار بزرگی که انجام شد، کار دولت نیست، بلکه کار یک ملت بزرگ، قدرتمند و مقاوم است و کاری است که توسط همه مردم با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب انجام شده است.

روحانی با اشاره به نتایج برجام در مقام عمل، خاطر نشان کرد: اگر صادرات نفت از یک  میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه رسیده می‌گویند این که چیزی نیست و زمانی که می‌گوییم در سایه برجام در نقل و انتقال پول، گشایشی حاصل شده، باز هم آن را ناچیز می‌شمارند و در جای دیگر وقتی می‌گوییم که امروز در سایه برجام به جای اینکه کشتی‌های بزرگ در ساحل کشور همسایه پهلو بگیرند و کالاها با قایق و لنج با هزینه ۷۰۰ دلار اضافه برای هر کانتینر به ساحل کشورمان حمل شوند، مستقیما در بنادر خودمان پهلو می گیرند، باز هم می‌گویند که ۷۰۰ دلار چیزی نیست و ما در سایه تحریم زندگی خوبی داشتیم، چرا زندگی خوب ما را برهم زدید!؟

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments