تصویب مقررات بندری توسط شورای اروپا

به گزارش سی نیوز به نقل از مرکز بررسی ها و مطالعات راهبردی ، شورای اروپا در تاریخ 23 ژانویه 2017 یک مجموعه قوانین جدید برای بنادر اتحادیه اروپا تصویب نمود .

هدف از وضع این قوانین ، افزایش شفافیت مالی در بنادر و ایجاد شرایط مشخص و عادلانه برای دسترسی به بازار خدمات بندری در سراسر اروپا است .

انتظار میرود که این قوانین و مقررات جدیدموجب تسهیل ورود به بازار برای تامین کنندگان جدید خدمات بندری خاص ، ایجاد یک ” سطح میدان بازی ” وسیع تر و کاهش بلاتکلیفی های قانونی برای بنادر ، تامین کنندگان خدمات بندری و سرمایه گذاران شود . شورای اروپا در بیانیه ای اظهار داشت ، این امر باید موجب تشویق به سرمایه گذاری در بنادر ، افزایش کیفیت خدمات بندری ارائه شده به کاربران بند و کاهش قیمت ها گردد .

علاوه بر این پیش بینی میشود این قوانین جدید موجب افزایش شفافیت در تعرفه های بندر و بودجه عمومی بنادر میشود . این امر موجب استفاده بهتر از بودجه عمومی و اجرای موثر و عادلانه قوانین رقابت اتحادیه اروپا در بنادر خواهد شد . بنا به گفته شورای اروپا در هنگام تدوین این قوانین جدید ، تنوع بخش بندری در سراسر اروپا نیز در نظر گرفته شده است .

هان جو میزی ، وزیر حمل و نقل و زیر ساخت مالت گفت : ” من از این اصلاحات استقبال میکنم . بخش بندری برای موفقیت اقتصاد اروپا حیاتی است و از افزایش شفافیت و نظم و ترتیبی که این قوانین جدید به ارمغان می آورد استقبال میکنیم “

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.