تصویب آئین نامه بین المللی امنیت کشتی ها و تسهیلات بندری در مجلس شورای اسلامی

لایحه اصلاحات پیوست کنوانسیون بین المللی ایمنی جان اشخاص در دریا وآئین نامه بین المللی امنیت کشتیها وتسهیلات بندری درصحن علنی مجلس به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی و به نقل از معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، آئین‌نامه بین المللی امنیت کشتی‌ها و بنادر (کد ISPS) اصلاح مقررات بین‌المللی جان اشخاص در دریا مصوب ۱۹۷۴ سازمان بین‌المللی دریانوردی جهت امنیت کشتیرانی بین‌المللی و امنیت بنادر، پس از حوادث ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و متعاقب قطعنامه سازمان ملل متحد، در راستای مبارزه با تروریسم، توسط سازمان بین المللی دریانوردی (آیمو) در رابطه با جلوگیری از اعمال تروریستی در بخش فعالیت‌های کشتیرانی و بنادر به تصویب رسید.

هدف این آئین‌نامه، ایجاد یک چارچوب استاندارد منسجم جهت ارزیابی خطر امنیتی می‌باشد که به دولت‌ها این امکان را می‌دهد که بین تغییرات مربوط به تهدید از یک طرف و آسیب‌پذیری کشتی‌ها و تسهیلات بندری از طرف دیگر موازنه برقرار کنند.

این آئین‌نامه که به روش پذیرش ضمنی برای همه کشورهای طرف متعاهد کنوانسیون ایمنی جان اشخاص در دریا لازم‌الاجرا شده است، روز چهارشنبه مورخ ۱۷/۹/۹۵ در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح و به تصویب رسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments