تشکیل سندیکای مالکان کشتی بوشهر و بندرعباس/معافیت مالیاتی برای مالکان کشتی

دبیراتحادیه مالکان کشتی ایران از تشکیل سندیکای مالکان کشتی بندرعباس و بوشهر خبر داد.

به گزارش سی نیوز، «حسن تیمورتاش» با اعلام این مطلب عنوان داشت که این سندیکاها نمایندگی اتحادیه مالکان کشتی کشتی ایران در شهرهای مذکور را بر عهده خواهند داشت.

دبیراتحادیه مالکان کشتی ایران درباره جلسات روز گذشته این اتحادیه برای تعیین نرخ حمل کالاهای مختلف گفت: در این جلسات، سندیکای مالکان کشتی یا همان نمایندگی اتحادیه مالکان کشتی ایران در بوشهر و بندرعباس تشکیل و هیات‎مدیره آنها  نیز انتخاب شد.

کاپیتان حسن تیمورتاش در گفت و گو با مارین تایمز با اشاره به اینکه در این جلسات نوبت‎دهی واحدهای دریایی و نرخ حمل کالا در این دو بندر تصویب شد، اظهار کرد:همه مالکان کشتی فعال در این دو بندر به منظور برخورداری از حمایت‎های اتحادیه‌ مالکان کشتی، نوبت‎گیری برای تخلیه کالا و برخورداری از مزایای بیمه دسته جمعی باید عضو سندیکا شوند.

دبیراتحادیه مالکان کشتی ایران افزود:این سندیکا باید در خوزستان و گیلان نیز تشکیل شود البته اگر حوزه دریای عمان نیز مورد نظر قرار گیرد باید در بندر چابهار نیز چنین سندیکایی را داشته باشیم.

تیمورتاش درباره اهمیت پیوستن همه مالکان به این سندیکاها خاطرنشان کرد: از آنجایی که اتحادیه در نظر دارد همه مالکان را به صورت  دسته جمعی در کلوپ بیمه P&I عضو کند، ضرورت دارد تا همه این مالکان در سندیکا حضور داشته باشند تا بتوانند از مزایای این بیمه دسته جمعی و دیگر تصمیمات مهم این اتحادیه در راستای تسهیل شرایط برای مالکان برخوردار شوند.

وی یادآور شد: زمانی که همه اعضا با هم در بیمه به صورت جمعی عضو باشند، اگر حادثه و یا سانحه‎ای برای یکی از شناورها رخ دهد فقط مالک آن مجبور به پرداخت خسارت به صورت شخصی و  انفرادی نخواهد بود  بلکه می‎تواند از مزایای بیمه دسته جمعی در این شرایط استفاده کند.

دبیر اتحادیه مالکان کشتی ایران گفت:در صورتی که مالکی در یک سال هیچ‎گونه خسارت و حادثه ای که بیمه را درگیر کند نداشته باشد، سال آینده از پرداخت حق بیمه خود معاف می‎شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments