ترانشیپ کالا در بندر شهید رجایی از ۱.۱ میلیون تن گذشت

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری ۵۸ میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی و رونق پهلوگیری کشتی‌ها در بزرگترین بندر تجاری کشور در امسال خبر داد و گفت: در ۱۱ماه امسال، ۲ هزار و ۷۸۶ فروند شناور بالای یکهزار تن و ۸۶۷ فروند شناور زیر یکهزار تن در اسکله های ۴۰ گانه این بندر پهلو گرفتند.

به گزارش سی نیوز، ابراهیم ایدنی با اعلام خبر پهلوگیری ۳ هزار و ۶۵۳ فروند انواع شناور در بندر شهید رجایی از ابتدای امسال تاکنون افزود: در این مدت، تخلیه و بارگیری یک میلیون و ۵۴۱ هزار و ۲۰۰ TEU کانتینر در بندر شهید رجایی به عنوان پیشرفته‌ترین بندر کانتینری کشور به ثبت رسید.

وی با ارایه گزارشی از عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، ادامه داد: از  ۵۸ میلیون و ۴۵۱ هزار و ۵۸۵ تن کالای تخلیه و بارگیری شده، ۳۶ میلیون و ۵۵۲ هزار و ۴۸۲ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و ۲۱میلیون و ۸۹۹ هزار و ۱۰۳ تن نیز به مواد نفتی اختصاص دارد.

ایدنی میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را ۲۱ میلیون و ۶۷۰ هزار و ۷۹۲ تن برشمرد و گفت: ۸ میلیون و۴۵۱ هزار و ۴۵۵ تن کالای غیرنفتی در این مدت وارد بندر شهید رجایی شد که مقایسه این رقم با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۲۸ درصدی را نشان می‌دهد.

ایدنی به کابوتاژ بیش از ۱۹۲ هزار تن از این کالاها اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون، ترانشیپ یک میلیون و ۱۲۰هزار و ۹۳۴ تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر در راستای تبدیل بندر شهید رجایی به یک بندر کانونی، به ثبت رسید.

وی اضافه کرد: طی این مدت، سه میلیون و ۶۳۶ هزار و ۸۵۰ تن کالاهای غیرنفتی از طریق این بندر ترانزیت شد. همچنین پنج میلیون و ۶۱۰ هزار و ۳۵۳ تن مواد نفتی از طریق بندر شهید رجایی به خارج از کشور صادر شد که ۲۱ درصد بیشتر نسبت به مدت مشابه پارسال بود.

این مقام دریایی با اشاره به اینکه امسال بیش از ۶۸۸ هزار و ۷۴۹ تن انواع فرآورده های نفتی به کشورهای مختلف ترانزیت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۹ درصد افزایش داشته است، از واردات دومیلیون و ۱۶۸هزار و ۶۱۵تن انواع فرآورده های نفتی از طریق بندر خلیج فارس(بخش نفتی بندر شهید رجایی) به داخل کشور و کابوتاژ ۱۳ میلیون و ۴۲۶ هزار و ۲۱۴ تن از اینگونه کالاها خبر داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.