ترانزیت سوخت مخازن صدرا در گمرک امیرآباد آغاز می‌شود

مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: در تلاشیم تا بحث ترانزیت سوخت از طریق مخازن صدرا را که حدود 10 ماه متوقف شده است را امسال اجرایی کنیم.
به گزارش سی نیوز، امیر جشمیدی با اشاره به اینکه اجرای سامانه جامع بازبینی و ثبت سیستمی اظهارنامه ها یکی از مهمترین برنامه های گمرک امیرآباد است که امسال انجام می‌شود، افزود: این طرح در جهت تسریع تشریفات گمرکی، کاهش هزینه و زمان ترخیص کالا و در راستای رفاه حال فعالان اقتصادی صورت می‌گیرد. همچنین بر اساس این طرح ورود اطلاعات در بخش گمرک حذف می شود و مراجعه کنندگان باید اطلاعات خود را ازطریق اینترنت وارد کنند.
وی ادامه داد: از آنجا که فاصله منطقه ویژه اقتصادی امیر آباد با نزدیکترین شهر پرجمعیت 45 کیلومتر است لذا برای رفاه بیشتر مراجعه کنندگان به گمرک قرار است امسال کافی نت نیز در محل گمرک امیرآباد راه اندازی کنیم.
مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با بیان اینکه راه اندازی کافی نت برای تسهیل در امر ورود اطلاعات توسط مراجعه کنندگان به گمرک است، افزود: اجرایی شدن این امر شرایط مناسبی را در راستای خدمات رسانی به فعالان اقتصادی فراهم می‎‌کند.
جمشیدی اجرایی شدن استقرار کامل بانک ملی شعبه بندر امیرآباد در ساختمان اداری گمرک، اجرای خط اختصاصی MPLS و ارتباط انبارهای اختصاصی به ساختمان اداری گمرک و کنترل باسکولها را از جمله اقدامات پیش بینی شده در امسال برشمرد و گفت: راه اندازی اتاق مانیتورینگ انبارهای اختصاصی و کنترل و بررسی لحظه ای ورود و خروج کالا از انبارها، نصب دستگاه POS در واحد درب خروج برای پرداخت هزینه های گمرکی مربوطه خارج از وقت اداری توسط صاحبان کالا از دیگر اقدماتی است که امسال انجام می شود.
جمشیدی همچنین نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته در محوطه گمرکی و درب های ورود و خروج را از جمله موارد اجرایی امسال دانست و به مانا گفت: پنجره واحد تجارت فرامرزی و استقرار کلیه سازمانهای مرتبط با گمرک در ساختمان گمرک اجرایی شده و در حال حاضر نمایندگان اتاق بازرگانی ، حمل و نقل و راهداری ، بانک ملی ، استاندارد و دامپزشکی در این واحد مستقر هستند.
مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا بحث ترانزیت سوخت از طریق مخازن صدرا را که حدود 10 ماه است متوقف شده امسال اجرایی کنیم، اضافه کرد: با مذاکرات صورت گرفته با مخابرات استان قصد داریم امسال فعالیت های گمرک امیرآباد را از طریق پیامک به فعالان اقتصادی اطلاع رسانی کنیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments