تدوین برنامه جامع مناطق آزاد بر مبنای اقتصاد مقاومتی

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: شورای عالی مناطق آزاد براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برنامه جامعی برای ارتقاء عملکرد مناطق آزاد آماده می کند تا در تدوین برنامه ششم توسعه لحاظ شود.

به گزارش سی نیوز، اکبر ترکان درباره برنامه‌های مناطق آزاد کشور افزود: باید توجه داشت برنامه‌ریزی مناطق آزاد توسط رئیس جمهوری در شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی تصویب می‌شود و جهت گیری‌ها در شورای عالی مناطق آزاد براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بوده که زمینه توسعه صادرات را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: ارتقاء فناوری، تسهیل تولید و تامین نیازها از محورهایی بوده که در بند 11 اقتصاد مقاومتی روی آن تاکید شده و براساس این موضوعات برنامه جامعی تدوین شده که تقدیم سازمان مدیریت و برنامه ریزی می‌شود تا در تدوین برنامه ششم توسعه لحاظ شود.

ساخت پل بندرعباس به قشم به کُندی ادامه دارد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به آخرین وضعیت پل ارتباطی قشم به بندرعباس گفت: این پروژه که توسط پیمانکار در حال اجرا است، از طرح‌های ملی بوده که در سازمان مدیریت و برنامه ریزی دارای ردیف بودجه مشخص است.

ترکان اضافه کرد: تاکنون 170 میلیارد تومان برای ساخت پل ارتباطی قشم به بندر عباس هزینه شده است البته کندی در اجرای این پروژه به این دلیل است که این طرح نیز به مانند طرح‌های عمرانی دیگر با مشکل کمبود بودجه روبرو است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments