تدریس دکترای شیمی دریا مصوب شد

برای نخستین بار در کشور تدریس دروس دکترای رشته شیمی دریا در دانشگاه های کشور به تصویب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسید.
به گزارش سی نیوز، رئیس اتحادیه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ساحلی و دریایی با بیان مطلب بالا افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی کارگروه علوم و فنون دریایی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تدریس دکترای شیمی دریا در دانشگاه‌های دریایی کشور به تصویب رسید.
مسعود صدری نسب با اشاره به اینکه تاکنون رشته شیمی دریا فقط در مقاطع کارشناسی و ارشد در دانشگاه های دریایی تدریس می شد، گفت: با تصویب این طرح شرایطی فراهم شد تا برای نخستین بار شاهد تدریس شیمی دریا در مقطع دکترا نیز باشیم. همچنین برنامه درسی لازم برای تدریس دکترای شیمی دریا توسط تیم متخصص این گروه تهیه و به تصویب رسیده است.
وی تاکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، پیش بینی می‌شود از سال آینده شاهد پذیرش دانشجوی دکترای شیمی دریا در دانشگاه‌های دریایی کشور باشیم. اما بر اساس ضابطه تعیین شده، دانشگاه‌هایی می‌توانند دکترای شیمی دریا را تدریس کنند که حداقل سه نفر استاد برای تدریس این رشته در اختیار داشته باشند.
به گفته صدری نسب، در حال حاضر دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و دانشکده علوم و فنون دریایی هرمزگان حائز شرایط مناسب برای تدریس دکترای شیمی دریا هستند.
رئیس اتحادیه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ساحلی و دریایی در ادامه گفته های خود از تعیین زمان برگزاری جلسه فصلی این اتحادیه در تاریخ سی ام دی ماه سال جاری خبر داد.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.