تداوم تخفیف سود بازرگانی در بنادر خوزستان

ناظر گمرکات خوزستان از تداوم تخفیف سود بازرگانی یا گمرکی در بنادر و گمرکات خوزستان به منظور رونق اقتصادی جنوب خوزستان در سال جاري خبر داد.
محمدرضا جعفری در گفتگو با خبرنگار مانادر خوزستان افزود: تخفیف سود بازرگانی که هم اکنون در بندر خرمشهر 25درصد ، آبادان 20درصد و بندر امام 10درصد است همچنان در سال جاري ادامه می یابد.
وی با اشاره به اینکه تخفیف سود بازرگانی در بنادر خوزستان مصوبه هیات دولت است و گمرک با اجرای آن هیچ مخالفتی ندارد افزود: هر چند درصد تخفیف سود بازرگانی در سال های اخیر کم و زیاد داشته است ولی در سال جاري این تخفیف گمرکی به میزان سال گذشته اعمال خواهد شد.
ناظر گمرکات خوزستان در ادامه کمک به رونق اقتصادی بنادر استان که در طول جنگ تحمیلی آسیب جدی دیده اند را از علت اصلی تخفیف سود بازرگانی در بنادر خوزستان عنوان کرد و افزود: تجار و بازرگانان با انگیزه تخفیف سود بازرگانی کالاهای خود را در بنادر خوزستان ترخیص می کنند و طبعا” چنانچه تخفیف سود بازرگانی حذف شود تجار کالای خود در دیگر بنادر ترخیص می کنند.
جعفری در ادامه احتمال حذف تخفیف سود بازرگانی در بنادر خوزستان را رد کرد و گفت: نمایندگان مردم استان به صورت مستمر پیگیر این هستند تا تخفیف سود بازرگانی در بنادر استان را افزایش دهند.
تاسیسات و زیرساخت های بنادر خرمشهر، آبادان، اروندکنار و بندر امام در جریان جنگ تحمیلی شدیدا” آسیب دید.
همزمان با شروع عملیات بازسازی بنادر آبادان و خرمشهر در سال 1368، مصوبه تخفیف سود بازرگانی در بنادر خوزستان از تصویب هیات دولت گذشت.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments