تخلیه 3949 خودرو خارجی در بندر خرمشهر

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از تخلیه 3 هزار و 949 دستگاه خودروی وارداتی پلاک اروندی در بندرخرمشهر از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.
به گزارش سی نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، عادل دریس افزود: بیشتر خودروهای وارداتی به بندرگاه خرمشهر از دبی و کویت است.
به گفته وی، از زمان اجرایی شدن مصوبه تردد خودروهای پلاک اروندی در سراسر استان خوزستان، استقبال خوبی از این خودروها شده و شاهد رشد روزافزون واردات این خودروها از طریق بندرخرمشهر هستیم.
ازمهر پارسال در مصوبه ای تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند در سراسر استان خوزستان آزاد اعلام شد وخودرو های پلاک اروند بدون محدودیت می توانند در همه نقاط استان خوزستان تردد کنند.
به تازگی برخی به اقدام عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان در اجرای مصوبه تردد خودروهای پلاک اروند در محدوده استان اعتراض کرده و آن در صلاحیت وی ندانسته و آن خلاف قانون و تولید داخلی توصیف کردند.
از سال 1388 با واردات خودروهای پلاک اروندی توسط سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند ، این خودروها تنها مجازبودند در بنادر خرمشهر و آبادان تردد کنند اما بعدها شعاع آن به 120کیلومتر افزایش پیدا کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments