تخلیه و بارگیری 5.4 میليون تن کالا در بندر بوشهر

مدیرکل بنادرو دریانوردی استان بوشهر گفت: 5 میلیون و 482 هزار تن کالا در بندر بوشهر توسط شناورهای باری و مسافری تخلیه و بارگیری شده که رشد 9.3 درصدی نشان می‌دهد.
به گزارش سی نیوز، محمد راستاد با بیان اینکه رونق اقتصادی در بندر بوشهر افزایش یافته است افزود: بندر بوشهر با داشتن زیرساخت‌های لازم از جمله اسکله‌های گوناگون وانبارهای نگه‌داری کالا، پهلوگیری شناورهای سنگین و تجهیزات جابجایی کالا دارای ظرفیت‌های مناسبی در تخلیه و بارگیری کالا است.
وی با اشاره به اینکه بندر بوشهر دارای 15 اسکله است گفت: برای تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر اسکله‌‌ها و پایانه‌های متفاوتی طراحی اجرا شده بگونه‌ای که امکان پهلوگیری شناورهای گوناگون فراهم است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از افزایش 9.3 تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر خبرداد و گفت: شناورهای لنج و کشتی سال قبل 5 میلیون و482 هزار تن کالا در بندر بوشهر جابجا کردند که نسبت به سال ماقبل آن افزایش 9.3 درصدی دارد.
راستاد با بیان اینکه ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر افزایش می‌یابد گفت: با اجرای طرح‌های متقاوت بندری در پسکرانه بندر بوشهر در جزیره نگین میزان بارگیری و تخلیه کالا در سال از 7 میلیون تن تا دو سال آینده به 15 میلیون تن افزایش می‌یابد و این در حالی است که طبق برنامه‌ریزی انجام شده ظرفیت بندر بوشهر درافق بلند مدت به 30 میلیون تن در سال افزایش می یابد.
وی، با بیان اینکه274 هزار و 955 TEU کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده گفت: تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری در بندر بوشهر سال قبل افزایش 21.9 درصدی یافت و به 274 هزار و 955 TEU کانتینررسید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments