تخلیه و بارگیری 3 میلیون تن کالا در بندر کیش

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بندر جزیره مرجانی کیش از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: در این مدت در مجموع سه میلیون و 54 هزار و 626 تن انواع کالا در جزیره کیش تخلیه و بارگیری شد.
به گزارش سی نیوز به نقل از منطقه آزاد کیش، محمود قنبری افزود: از این میزان، دو میلیون و 785 هزار تن کالاهای غیر نفتی و 866 هزار تن به کالاهای نفتی اختصاص دارد که نسبت به سال گذشته به ترتیب 33 و 25 درصد افزایش داشته است.
وی سهم عملیات مربوط به صادرات و واردات کالای غیرنفتی در این بنادر را 89 هزار تن برشمرد و ادامه داد: از این میزان، 82 هزار تن مربوط به فعالیت‌های واردات و 7 هزار تن نیز به صادرات این کالاها اختصاص دارد. این آمار نشان می‌دهد در زمینه واردات 14درصد و در زمینه صادرات 124 درصد رشد را شاهد بوده ایم.
قنبری حجم عملیات کاپوتاژ کالاهای غیرنفتی در این بنادر را در 10 ماه امسال را دو میلیون و697 هزار تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 33درصد افزایش داشته است.
وی با اعلام اینکه جزیره کیش به عنوان جزیره گردشگری دریایی و تجاری هر سال پذیرای مسافران دریایی از اقصی نقاط ایران است، گفت: از ابتدای امسال تا پایان دس ماه، در مجموع 338 هزار و 687 مسافردر این جزیره جابجا شدند.
قنبری همچنین از پهلوگیری 11هزار و 981 فروند انواع شناور بزرگ و کوچک در این بندر خبر داد و اضافه کرد: در 10 ماه گذشته، 212هزار و 780 نفر سفر گردشگر دریایی نیز در بندر این جزیره توسط هشت شناور به ثبت رسیده است.
بندر کیش با بهره مندی از 14 پست اسکله دارای ظرفیت اسمی سالانه 2.3 میلیون تن و ظرفیت جابجایی 730 هزار مسافر دریایی در سال است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments