تخلیه و بارگیری کالا در کیش از مرز یک میلیون تن گذشت

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از تخلیه و بارگیری بیش از یک میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در تنها بندر جزیره مرجانی خلیج فارس در پنج ماه نخست امسال خبر داد و گفت: در این مدت در مجموع یک  میلیون و 31 هزار و 45تن انواع کالا در جزیره کیش تخلیه و بارگیری شد که از این میزان، 906 هزار و 922تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 124 هزار و 123تن به آن کالاهای نفتی اختصاص دارد.
به گزارش سی نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، محمود قنبری سهم عملیات مربوط به صادرات و واردات کالای غیرنفتی در این بنادر را بیش از 40 هزار تن برشمرد و افزود: از این میزان، حدود 37 هزار و 928 تن مربوط به واردات و بیش از یکهزار و 814 تن نیز به صادرات این کالاها اختصاص یافته است.
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش حجم عملیات کابوتاژ کالاهای غیرنفتی این بندر را در پنج ماه ابتدایی امسال را 867 هزار و 180 تن اعلام کرد.
تردد 6400 شناور در بندر کیش
او ادامه داد: تردد شناورها در این جزیره به شش هزار و 401 فروند رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد رشد داشته است.
بندر کیش با بهره مندی از 14 پست اسکله دارای ظرفیت اسمی سالانه بیش از 4 میلیون تن و ظرفیت جابجایی 730 هزار مسافر دریایی در سال است. این بندر با آبخور حداکثر 10 متر قابلیت پهلودهی کشتی هایی تا ظرفیت 15 هزار تن را داراست.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments