تحول در حمل و نقل ریلی و هوایی

وزیر راه‌وشهرسازی معتقد است با توجه به مقدمه‌چینی و برنامه‌ریزی‌های ابتدایی که در سال 1394 صورت گرفته، صنعت حمل‌ونقل ایران در سال جاری به طور خاص در دو حوزه هوایی و ریلی پیشرفت‌های قابل توجهی را تجربه خواهد کرد.

«عباس آخوندی» با اشاره به اهمیت بسیار بالای ارتقای جایگاه صنعت هوانوردی کشور در حرکت به سمت توسعه اقتصادی تصریح کرد: طبق تجربه تاریخی که در بسیاری از کشورهای جهان به وقوع پیوسته، صنعت هوانوردی جزو زود بازده‌ترین صنایع اقتصادی هر کشور به حساب می‌آید که با فعال شدن آن بسیاری از ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری در منطقه رشد پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: ما برنامه‌ریزی کردیم تا این تجربه موفق را در کشور به کار ببندیم ، در حال حاضر در کشور حدود 60 فرودگاه فعال وجود دارد که صرفا از ظرفیت 10 فرودگاه به‌طور کامل استفاده می‌شود. اگر قصد ما این است که ایران را به سمت یک توسعه گسترده حرکت دهیم قطعا استفاده از ظرفیت این فرودگاه‌ها اهمیت بسیاری خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که نوسازی صنعت هوانوردی کشور جزو برنامه‌هایی است که در سال 1395 به عنوان یک اولویت جدی پیگیری خواهد شد، تاکید کرد: براساس پیش‌بینی‌های ما ظرف 15 سال آینده باید تعداد مسافران هوایی کشور دو برابر شود. از این‌رو قصد و هدف اصلی ما این خواهد بود که با نوسازی این ناوگان از یکسو و استفاده بهینه از تاسیسات و زیرساخت‌های کشور از سوی دیگر شرایط برای رسیدن به این رقم به وجود بیاید.
منبع: ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments