تجارت مستقیم با لغو تحریم‌ها

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: با لغو تحریم ها تمام خطوط کشتیرانی در منطقه آسیای شرقی، شمال چین، اروپا، آفریقا و منطقه خلیج فارس برای صادرات و واردات کالاهای ایرانی دراختیار تجار ایرانی و شرکتهای بین المللی قرار می گیرد که این امر یک تحول مهم و اساسی در اقتصاد کشورمان خواهد بود.
به گزارش سی نیوز، محمد سعیدی  با اشاره به لغو تحریم ها افزود: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران خطوط مستقیم خود را از کشورهای آسیای شرقی و شمال چین به سمت بنادر خلیج فارس گسترش خواهد داد و از سوی دیگر خط خلیج فارس به اروپا را احیا می کند که این خط در دوران تحریم قطع شده بود.

وی ادامه داد: بر این اساس، دو سوم حجم کالاهای وارداتی که تا به امروز از طریق امارات صورت می گرفت، بعد از لغو تحریم از مناطق آسیای شرقی و شمال چین مستقیما به بنادرایران حمل می شود و از سوی دیگر برنامه های سازمان بنادر برای گسترش ترمینال ها و تاسیسات بندری سبب می شود، طی سالهای آینده با حجم قابل توجه ای از واردات و صادرات محصولات کشورمان به طور مستقیم روبه رو شویم.
رئیس هیات مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه ایران یکی از صادر کنندگان اصلی محصولات پتروشیمی درآینده است، گفت: با رفع تحریم ها دیگر نیازی به واسطه ها نیست و می توانیم مستقیم و بدون محدودیت، محصولات خود را به کشورهای اروپایی و آسیای شرقی صادر کنیم.
دکتر سعیدی در پایان خاطر نشان کرد: با لغو تحریم‌ها تمام خطوط کشتیرانی در منطقه آسیای شرقی، شمال چین، اروپا ، آفریقا و منطقه خلیج فارس برای صادرات و واردات کالاها در اختیار تجار ایرانی و شرکت‌های بین المللی قرار می گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments