تبدیل شدن بندرامیرآباد به کانون اصلی توسعه مازندران

دکتر جهانگیری در صدرهیاتی از وزرای راه وشهرسازی، تعاون ، کار و رفاه اجتماعی،کشور و ،استاندارمازندران،جمعی از نمایندگان مازندران درمجلس شورای اسلامی و مدیران استانی،باحضور در بندرامیرآباد از زیرساخت ها و تجهیزات بندری و دریایی و پروژه های سرمایه گذاری بخش خصوصی بازدید و در روندتوسعه این بندر قرار گرفت.

به گزارش سی نیوز؛ دکتر «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور در اظهاراتی به پیشرفت خوب پروژه ها در یکسال گذشته در بندرامیرآباداشاره کرد وگفت با توجه به عدم استفاده مسئولین این بندر از بودجه دولتی وبکارگیری منابع داخلی برای اجرای این طرح ها،این روند توسعه حقیقتا قابل تقدیر می باشد.

دکتر جهانگیری بابیان اینکه مدیران فعلی نتیجه و از چکیده های٣٧ ساله انقلاب اسلامی ایران هستند افزود باتوجه به افزایش سرعت اجرای طرح ها از جمله پروژه های موجود در بندرامیرآباد و احداث چندپست اسکله جدید وحجم لایروبی بالا،مسئولین این بندر قابل تقدیر و قدردانی می باشند.

وی با اشاره به اینکه در دریای خزر نیازمند زیرساختهای مهمی همچون ایجاد بنادر هستیم تاکید کرد بندر امیرآباد قطعا به کانون اصلی زیرساخت توسعه مازندران تبدیل خواهد شد.

دکترجهانگیری بندر امیرآباد را برای کشورهای حاشیه دریای خزر که می خواهند کالاهایشان را به دنیا عرضه نمایند فرصت مناسبی دانست تا از موقعیت این بندر در کریدور شمال_جنوب برای ترانزیت کالای خود بهره ببرند.

معاون اول رئیس جمهور ،کشور روسیه را از همسایگان دریایی مهم و پردرآمد مازندران عنوان و تصریح کرد ازنظر راهبردی سیاست جمهوری اسلامی ایران بر توسعه اقتصادی با روسیه است که پیش نیاز تحقق آن بندرامیرآباد می باشد.

دکترجهانگیری در ادامه تعیین راهبرد اقتصادی ایران با روسیه ،از تجار و تولیدکنندگان خواست با تولیدات خود نگاه بلندمدتی را برای بازرگانی در این کشور ترسیم نمایند.

وی اسکله رورو ریلی در بندر امیرآباد را منحصر بفرد عنوان و خاطرنشان کرد با وجود راه آهن در این بندرامکان انتقال کالا به تمام نقاط کشور وجود دارد.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به امتیازات منطقه ویژه اقتصادی اشاره و تاکیدکرد بخش خصوصی باید با اشتیاق زیادی در سرمایه گذاری و احداث واحدهای تولیدی بر برطرف نمودن مشکل اشتغال تلاش نمایند.

دکترجهانگیری درپایان به واحدهایی که با تامین سرمایه در گردش به بهره برداری خواهند رسید وعده داد نظام بانکی منابع مورد نیاز آنها را تامین می نماید.

مدیر بندر امیرآباد در آغازاین بازدید با ارائه گزارشی، از بندر امیرآباد به عنوان بزرگترین بندر شمال کشور نام برد که بیشترین سهم صادرات دریایی را در شمال کشور دارا می باشد.

مهندس خدمتگزار افزود بندرامیرآباد با دارابودن ١٦ کیلومتر شبکه داخلی ریلی بعنوان تنها بندر شمال کشور بوده که به راه آهن سراسری متصل می باشد.

وی همچنین قرارگرفتن بندر امیرآباد در کریدور بین المللی شمال_جنوب را از مزیت های برجسته این بندر اشاره و بر نقش مهم این بندر در ترانزیت کالاهای کشور های حاشیه دریای خزر به دیگر نقاط جهان تاکید کرد.

مدیربندرامیرآباد در بخش دیگری از گزارش خود سرمایه گذاری بخش خصوصی را در این بندر بیش از ١٠ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود دراین راستا کارخانه کاغذ ،کارخانه فولاد و سیلوی مخازن روغن خوراکی با سرمایه گذاری بخش خصوصی آماده بهره برداری می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments