تاکید بر افزایش تبادل کالایی بین بنادر انزلی و آستراخان

باتوجه به بازدید میدانی صورت گرفته از بنادر آستراخان و جلساتی که باحضور استاندار گیلان و هیات همراه با استاندار آسترخان برگزار شد درباره تبادل کالاهای جدید به‌ویژه بین بندرانزلی و بنادر آستراخان تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی؛ سید علی نعیمی مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در حاشیه برگزاری نمایشگاه توانمندی های اقتصادی ایران در آستراخان با اشاره به مطلب بالا افزود: در جلسه با مقامات روسی بر بازگشایی حمل و نقل مسافری تاکید شد و باتوجه به آماده بودن ترمینال و اسکله گردشگری بندرانزلی امیدواریم با ورود سرمایه بخش خصوصی این کار به زودی انجام شود.
وی ادامه داد: با پیگیری سرکنسولگر جمهوری اسلامی ایران در آستراخان جلساتی با اتحادیه تجار و مالکان کشتی آستراخان با حضور مدیرکل کمرگ برگزار شد و در این جلسه بر رفع مشکلات و ارتقای خدمات مورد تاکید شد.
نعیمی اضافه کرد: همچنین در این جلسه بر صادرات محصولات کشاورزی مثل مرکبات و صیفی جات که زمینه تولید آن در گیلان فراهم است تاکید شد. البته باید زیرساخت های لازم در بنادر گیلان و آستراخان فراهم شود. در رابطه با غلات هم قرار شد زیر ساخت‌های لازم در بنادر گیلان فراهم شود و امیدواریم به زودی شاهد ساخت سیلوی گندم در بنادر گیلان به‌ویژه انزلی باشیم.
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه کاهش بوروکراسی اداری یکی از موضوعات مهمی بود که در جلسه هیات دولت آستراخان و هیات دولت ایران مورد تاکید قرار گرفت افزود: در این جلسه قول داده شد که بیش از پیش تسهیلات لازم برای ترخیص کالا فراهم شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.