بیشتر ظرفیت صنایع دریایی کشور بلااستفاده است

مدیرعامل شرکت تایدواتر خاورمیانه، با اشاره به اینکه نباید از مشاوره‌های خارجی در کشتی‌سازی غافل باشیم، گفت: در بخش زیرساخت صنایع دریایی امکانات و ظرفیت‌های بسیاری خوبی در کشور داریم که متاسفانه بیشتر آن بلا استفاده است.

به گزارش سی نیوز، مهدی اعتصام در گفت‌وگو با تسنیم افزود: در رابطه با فرآیند توسعه صنایع دریایی در کشور، اصلی‌ترین وجود زیرساخت‌هاست.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های موجود متناسب با نیاز کشور نیست، ادامه داد: اگر قرار باشد نیاز کشور در مقوله داخلی تامین شود، توان و زیرساخت‌ها به مقدار کافی وجود ندارد.
مدیرعامل تایدواتر با اشاره به اینکه در بخش طراحی به دلیل این‌که تمام طراحی‌ها باید به تایید شرکت‌های بین‌المللی برسد مشکل داریم چون شرکتی  که بتواند طراحی‌ها را تایید کند در ایران نداریم، گفت: در بعد طراحی کشتی به شرکت‌های خارجی وابسته هستیم و برای طراحی شناورهای اصلی و بزرگ تجاری مانند انواع نفتکش‌ها و کانتینربر با مشکل مواجه هستیم.
وی ادامه داد: چون دانش کشتی‌سازی دنیا هر روز، نو می‌شود نمی‌‌توانیم از مشاوره و توان خارجی غافل باشیم و باید آنها را در کنار خود داشته باشیم تا بتوانیم نظامات کارخانه‌های شرقی بهتر در یاردهای ساخت داخل کشور پیاده کنیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments