بیشترین سهم ترانزیت خروجی کالا از بندر امام بوده است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: بندر امام (ره) با اختصاص بیش از 3 میلیون و 800 هزار تن ترانزیت خروجی کشور تا پایان دی در صدر مرزهای ترانزیتی کشور قرار گرفت.
به گزارش سی نیوز، سعداله عبدالهی با اشاره به اینکه از این میزان ترانزیت سه میلیون و 618 هزار و 932 تن فرآورده‌های نفتی است که به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس تخلیه و بارگیری شده است، افزود: بیشتر این کالاها، از طریق مرزهای باشماق، پرویز خان، تمرچین، جلفا، سرخس و بازرگان وارد منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) شده است.
وی با تاکید بر اینکهاین حجم مبادلات ترانزیتی، معادل 26.2 درصد از کل ترانزیت کشور است، ادامه داد: همین شرایط منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) را به عنوان نخستین مرز ترانزیت خروجی کشور در 10 ماه منتهی به دی امسال شناسانده است.
عبداللهی از عوامل مهم رسیدن به این جایگاه را اقدامات انجام گرفته مانند ایجاد زمینه مناسب برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های فعال در زمینه ترانزیت فرآورده‌های نفتی در اراضی پشتیبانی این مجتمع بندری برشمرد و گفت: استقبال شرکت‌های بخش خصوصی در زمینه سرمایه‌گذاری، و ساخت مخازن و اسکله نفتی برای حمل و نقل و ترانزیت فرآورده‌های نفتی، موقعیت این مجتمع بزرگ بندری در ترانزیت فرآورده‌های نفتی را تقویت کرده است.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اشاره به نیاز کشور عراق به مبادلات کالا با کشورهای همجوار از جمله حوزه خلیج فارس و افزایش روز افزون این تقاضا در آن کشور، اظهار امیدواری کرد با سرمایه‌گذاری فعالان بخش خصوصی و بهره‌برداری از اسکله‌ها و مخازن در دست ساخت، ظرفیت این مجتمع بندری افزایش قابل توجهی داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments