بیانیه انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته در خصوص استیضاح وزیر راه

انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته با انتشار بیانیه ای نسبت به استیضاح آقای دکتر «عباس آخوندی» وزیر محترم راه و شهرسازی واکنش نشان داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن، متن این بیانیه به شرح زیر است:

فردا نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از ظرفیت قانونی استیضاح و اختیارات خود در خصوص ابقاء و یا عزل وزیر راه و شهرسازی استفاده خواهند کرد. این اقدام مشروع و حقی است که قانون اساسی در مطالبه حقوق ملت به نمایندگان مردم تفویض نموده است. اما، آیا در این برهه از زمان استفاده از این حق مسلم در راستای ایفاء حقوق ملت است؟ آیا رای به عدم مدیریت یک وزیر در فرصت باقی مانده از عمر دولت یازدهم تاثیر مثبتی در برنامه های یک وزارت خانه تلقی می شود؟ و هزاران سوال دیگر که اذهان متولیان بخش خصوصی را به خود معطوف داشته است. آنچه مسلم است حتی در صورت استیضاح وزیر  راه و شهرسازی با توجه به فرصت حداکثر شش ماهه، هیچ مدیری نمی تواند منشاء تغییری باشد و یقینا آن بخش از برنامه های موجود نیز معطل و متوقف خواهد گشت.

مضافا اینکه بخش خصوصی در دوران مدیریت ایشان در مقایسه با دولت قبل از حضور پررنگ تر و تاثیرگذاری بیشتری برخوردار بوده است. توجه و اهمیت وزیر راه و شهرسازی به حضور پویای فعالین بخش خصوصی حمل و نقل و لجستیک در تمامی شقوق تصمیم گیری و نظم سازی حوزه وزرائی خود مشهود و غیر قابل مقایسه با پیشینیان است. تفویض بعضی از مسئولیت ها به انجمن های ذیربط، حمایت مجدانه از فعالین بخش خصوصی عرصه های بین المللی، توجه ویژه به زیرساخت های بندری و ده ها برنامه و اقدام دیگر ایشان مبین افق دید بلند و تغییر رویکرد وزارت راه و شهرسازی در نیل به اهداف اقتصادی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

در پایان انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ضمن احترام به تصمیم نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و تبعیت از قانون، حمایت خود را از جناب آقای دکتر آخوندی وزیر محترم راه و شهرسازی را اعلام می دارد. امید است ایشان با ابقاء شایسته مجال خدمتگزاری را همچنان داشته باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.