بیانیه انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته به مناسبت انتخابات اتاق‌های بازرگانی ایران

انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته در پیامی به اعضا اعلام کرد: هیات مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته، با توجه به تمامی مولفه‌ها و لزوم حضور هرچه فعالتر در عرصه‌های اقتصادی بمنظور دستیابی به مطالبات برحق حرفه ای و صنفی، متفقاً مصمم به مشارکت موثر در انتخابات اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور است تا نه تنها به وظایف خود اقدام کند بلکه باعث توسعه فضای کسب و کار از طریق اثرگذاری بر ارکان حاکمیت در هر سه قوه شود چرا که به راستی اتاق‌های بازرگانی پارلمان بخش خصوصی است.
به گزارش سی نیوز به نقل از روابط عمومی انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته، در متن کامل این پیام که خطاب به اعضا نوشته شده است آمده است:
اعضای محترم
با سلام ، نسیم باورمندی دولت تدبیر و امید به حضور قوی و موثر بخش خصوصی با بر هم زدن بسیاری از ساختارهای ناکارآمد قبلی و احصا سهم بخش‌خصوصی واقعی از واگذاری‌های پر سر و صدای دولتین قبلی در حد کمتر از 5 درصد در بسیاری از شقوق زندگی روزمره مردم از مدتها قبل وزیدن آغازیده‌است .
کمترین آثارش را می‌توان در تدابیر بکار گرفته شده توسط دولت محترم بشرح زیر مرور نمود :
1. جلوگیری از سخت‌تر شدن حلقه تحریم های ناجوانمردانه که با بی تدبیری در صرفا” ” کاغذ پاره خواندنش ” نه در مقام عمل برآوردن با کیاست توسط عالی‌ترین مقامات دولتین قبل آثار غیر قابل جبرانی را تا ابد بر منافع ملی تحمیل نمود .
2. کاهش سیر صعودی تورم رکودی لجام گسیخته از چهل و چند درصد به کمتر از 20 درصد در کمتر از یکسال
3. گشایش صورت پذیرفته در تداوم سرویس برخی از خطوط کشتیرانی لاینر بین‌المللی پس از مجاهدت و تلاش وافر شرکت‌های کشتیرانی ایرانی عضو که در کاستن کرایه حمل واردات و صادرات و دسترسی به بازارها سهم قابل توجهی از آن کاهش تورم پیش گفته را با تلاش اعضای این انجمن در تداوم توافقات ژنو -2 محقق نمود .
همانطور که اشراف دارند اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور تا سال 1382 از روح و شاکله تجاری غالب کشور که در سیطره طیف بازاریان سنتی بود تبعیت می‌نمود. از آن پس با توجه به عدم بکارگیری نیروهای جسور و جوان بخش خصوصی که پس از پایان جنگ و در فضای سازندگی و اصلاحات، مدیران جدیدی در تحولات و تبادلات بین‌المللی پرورش یافته بودند، زمزمه مخالفت با سیاست‌های حاکم بر اتاق‌های بازرگانی، خود را در قالب تشکیل فراکسیون تحول خواهان و نوسازی هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و ایران نمایان ساخت. هر چند که مداخلات دولتین موصوف از یکسو و کمی ظرفیت خواستاران تحول امکان بروز تغییرات لازم و مطلوب را فراهم ننمود و در غیاب بروز پتانسیل‌های عظيم اتاق‌های بازرگانی آن براقتصاد کشور رفت که می‌دانید و می‌دانیم .
و چون همه ما در هر رتبه و جایگاه کارآفرینی و اقتصادی، دین عظیمی بر ملت بزرگ ایران که این فرصت را در اختیار ما گذاشته‌اند داریم لذا از سر وظيفه و به پاسداشت بهروزی اوضاع اقتصادی مي‌بايستی نقش خود را در این بزنگاه تاریخی در راستای اعتلای جایگاه اتاق‌های بازرگانی، صنايع، معادن و کشاورزی سراسر ایران ایفا نمائیم .
در این راستا هیات مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته، منتخبین شما اعضاء گرانقدر با توجه به تمامی مولفه‌ها و لزوم حضور هرچه فعالتر در عرصه‌های اقتصادی بمنظور دستیابی به مطالبات برحق حرفه ای و صنفی، متفقاً مصمم به مشارکت موثر در انتخابات اتاق های بازرگانی سراسر کشور می باشد تا نه تنها به وظایف خود اقدام نماید که باعث توسعه ی فضای کسب و کار از طریق اثرگذاری بر ارکان حاکمیت در هر سه قوه شود چرا که به راستی اتاقهای بازرگانی پارلمان بخش خصوصی میباشد .
مفتخر است به استحضار برساند براساس ارزیابیهای صورت پذیرفته توسط هیئت مدیره منشور اخلاقی و سیاستهای اعلامی عده کثیری از فعالان سرشناس اقتصادی تحت عنوان ” ائتلاف برای فردا ” را همسو با اهداف انجمن تشخیص داده و فعالانه در این انتخابات به همراه شما جهت ترسیم فردای بهتر کسب و کار بمنظور نقش آفرینی شرکت مینماید .
یادمان باشد فرصت ها زود گذر بوده و آنانی پیروز میدان هستند که با بصیرت و شجاعت فرصت ها را برای ساختن آینده بدست آورند . هیچگاه کرسی ها و صندلی ها خالی نمی مانند اما مرغ سکوت ( عدم مشارکت ) میتواند جوجه مرگی فجیع را به انتظار نشسته باشد . دست در دست ، همه با هم بمنظور نشان دادن اقتدار ، پویایی ، تعقل و بلوغ بخش خصوصی در استقلال و خودگردانی خود و بمنظور حصول به ” اتاق فردا ” تلاش مینمائیم تا نقشی فراخور را برای فرزندان این مرز و بوم رقم زنیم .
لذا همه شما بزرگواران عضو و نیز آنان را که در مراودات تجاری خود ایمان واعتماد به کلام ما دارند حسب وظیفه به مشارکت موثر در انتخابات تاریخ 18/12/93 و حمایت از لیست اعلامی ” ائتلاف برای فردا ” فرا می خوانیم و یادآور میشود برای مشارکت ، میبایستی با ” کارت بازرگانی ” معتبر ( کارت بازرگانی الکترونیکی ) و یا با ” کارت عضویت معتبر ” به صندوق رای مستقر در اتاق بازرگانی مراجعه گردد.
ضمنا اخبار اين ائتلاف را از طريق www.barayehfarda.com ميتوانيدرصد نمائيد. منشور ائتلاف هم به پيوست ايفاد ميگردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments