بهره‌برداری از 3 فروند شناور تجاری و خدماتی در بندرعباس

همزمان با شانزدهمین همایش صنایع دریایی ایران و با حضور مدیرعامل بنادر و دریانوردی بهره برداری از سه فروند شناور تجاری و خدماتی عصر سه شنبه در بندرعباس آغاز شد.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل بنادر و دریانوردی هرمزگان در مراسم بهره برداری از این شناورها گفت: دو فروند کشتی کانتینربر یخچالی بنام‌های گناوه 11 و 12 با مجموع ظرفیت 192 TEU کانتینر و قدرت مجموع موتورها 1620 KW در مجتمع کشتی سازی فراساحل بندرعباس به بهره‌برداری رسید.
ابراهیم ایدنی افزود: این دو شناور هر یک به طول 73 متر، عرض 12 متر و ارتفاع ساختمانی 3.8 و سرعت 12 گره دریایی و آبخور 2.5 متر به دست متخصصان داخلی کشورمان و از محل تسهیلات وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی ساخته شده است.
وی ادامه داد: همچنین یک فروند لندینگ کرافت یک هزار و 800 تنی به نام شروین ویژه حمل بار روی عرشه حمل سوخت در مخازن به طول 70 متر، عرض 15 متر، ارتفاع ساختمانی 3.8 متر و سرعت 12 گره دریایی و آبخور 2.8 متر در همین مجتمع کشتی سازی به بهره برداری رسید.
این سه شناور هرکدام در مدت 18 ماه با اعتبار 120 میلیارد ریال ساخته شده که در مسیر آبهای خلیج فارس و دریای عمان جابجایی کالا را برعهده دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments