بهره‌برداری از موج شکن و حوضچه اصلی بندر انزلی

مدیر اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان از افتتاح موج شکن و حوضچه اصلی بندر انزلی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: طرح توسعه بندر انزلی و ایجاد زیرساختهای لازم در این بندر در حال انجام است و بزودی موج شکن اصلی بندر و نیز حوضچه اصلی افتتاح می‌شود.
به گزارش سی نیوز، سید علی نعیمی تصریح کرد: با بهره‌برداری از این موج‌شکن و حوضچه، قابلیت‌های بندر انزلی در بخش ورود و خروج کشتی‌ها چند برابر افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی پیگیری‌های همه جانبه را در راستای توسعه بندر انزلی همواره انجام می‌دهد، افزود: در همین خصوص ساخت پنج پست اسکله جدید در بندر انزلی که از پارسال عملیات اجرایی آن آغاز شده، ادامه می‌یابد.
نعیمی ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی‌ها، در ماه‌های آینده شاهد بهره‌برداری از این پنج پست اسکله جدید در بندر انزلی هستیم و با افتتاح این اسلکه‌ها، ظرفیت بندر انزلی در زمینه جابه جایی کالا به 2.5 میلیون تن افزایش پیدا کرده و سالانه 8.5 میلیون تن کالا در بندر انزلی جابه جا می‌شود که بسیار راضی کننده است.
وی به مانا گفت: یکی از پتانسیل‌های بالای بندر انزلی دارا بودن ترمینال مسافری مجهز و اسکله مسافری است که این اسکله در تمام کشورهای حاشیه دریای خزر بی نظیر است و امید است با جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در جهت راه اندازی مسافرتهای دریایی این نوع عملیات نیز در بندر انزلی اجرایی شود.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان افزود: سازمان بنادر و دریانوردی برای ترغیب و تقویت بخش خصوصی در راستای خرید شناورهای مسافری، بخشی از هزینه‌های خرید را از وجوه اداره شده سازمان با بهره کم در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌دهد.
او ادامه داد: بندر انزلی با داشتن جاذبه‌های منحصر به فرد طبیعی هم اکنون به عنوان یکی ازمهمترین قطب‌های گردشگری کشور مطرح است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments