بهره‌برداری از موج شکن و حوضچه اصلی بندر انزلی

مدیر اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان از افتتاح موج شکن و حوضچه اصلی بندر انزلی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: طرح توسعه بندر انزلی و ایجاد زیرساختهای لازم در این بندر در حال انجام است و بزودی موج شکن اصلی بندر و نیز حوضچه اصلی افتتاح می‌شود.
به گزارش سی نیوز، سید علی نعیمی تصریح کرد: با بهره‌برداری از این موج‌شکن و حوضچه، قابلیت‌های بندر انزلی در بخش ورود و خروج کشتی‌ها چند برابر افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی پیگیری‌های همه جانبه را در راستای توسعه بندر انزلی همواره انجام می‌دهد، افزود: در همین خصوص ساخت پنج پست اسکله جدید در بندر انزلی که از پارسال عملیات اجرایی آن آغاز شده، ادامه می‌یابد.
نعیمی ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی‌ها، در ماه‌های آینده شاهد بهره‌برداری از این پنج پست اسکله جدید در بندر انزلی هستیم و با افتتاح این اسلکه‌ها، ظرفیت بندر انزلی در زمینه جابه جایی کالا به 2.5 میلیون تن افزایش پیدا کرده و سالانه 8.5 میلیون تن کالا در بندر انزلی جابه جا می‌شود که بسیار راضی کننده است.
وی به مانا گفت: یکی از پتانسیل‌های بالای بندر انزلی دارا بودن ترمینال مسافری مجهز و اسکله مسافری است که این اسکله در تمام کشورهای حاشیه دریای خزر بی نظیر است و امید است با جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در جهت راه اندازی مسافرتهای دریایی این نوع عملیات نیز در بندر انزلی اجرایی شود.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان افزود: سازمان بنادر و دریانوردی برای ترغیب و تقویت بخش خصوصی در راستای خرید شناورهای مسافری، بخشی از هزینه‌های خرید را از وجوه اداره شده سازمان با بهره کم در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌دهد.
او ادامه داد: بندر انزلی با داشتن جاذبه‌های منحصر به فرد طبیعی هم اکنون به عنوان یکی ازمهمترین قطب‌های گردشگری کشور مطرح است.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.