بهبود دستمزد دریانوردان و رشد شرایط ایمنی

معاون دریایی سازمان بنادر با اشاره به الحاق ایران به کنوانسیون (معاهده) جدید کار دریایی، گفت: دریانوردان می‌توانند از این پس از مزایای این کنوانسیون در ارتباط با ایمنی محل کار، محل زیست، بهسازی حقوق و دستمزد برخوردار شوند.
به گزارش سی نیوز، سیدعلی استیری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه امسال نخستین کنوانسیونی که برای جمهوری اسلامی ایران اجرا شده، کنوانسیون کار دریایی است، افزود: این کنوانسیون که برای رفاه دریانوردان است‌ امسال برای جمهوری اسلامی ایران لازم‌الاجرا شده است.
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: این خبر خوبی است برای کسانی که در دریا فعالیت می‌کنند و دریانوردان می‌توانند از مزایای این کنوانسیون در ارتباط با ایمنی محل کار، محل زیست، حقوق و دستمزد برخوردار شوند.
وی با تاکید بر اینکه دولت نیز از این کنوانسیون استقبال کرد و پذیرفت، نصریح کرد: این کنوانسیون به تصویب مجلس هم رسید؛ چراکه کنوانسیون کار دریایی از کنوانسیون‌هایی است که موجب افزایش اشتغال‌زایی در بخش دریانوردی و ارز‌آوری مطلوب می‌شود.
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه مدارکی که سازمان بنادر و دریانوردی ایران برای دریانوردان صادر می‌کند بین‌المللی است و این امکان را دارد که بتواند در شناورهای خارجی نیز فعالیت کنند، اضافه کرد: تا پیش از این استانداردهای قدیمی در این باره وجود داشت و چند کنوانسیون متفرقه بود که همه تجمیع شد و به عنوان یک کنوانسیون جامع دریایی درباره قوانین مرتبط با دریانوردان مطرح شد و کنوانسیون تضمین‌های لازم را به دریانوردان داده است.
استیری ادامه داد: دریانوردی حرفه‌ای است که به عنوان مثال پرسنل کشتی از تبعه یک کشور، کشتی متعلق به کشور دیگر و در بندر ثالث توقف می‌کند و این موارد پیچیدگی‌های حقوقی دارد که کنوانسیون جدید کار دریایی کمک می‌کند مشکل خاصی برای دریانوردان رخ ندهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments