بندر شهید رجایی میزبان مقامات استان گوانگ دونگ چین

یک هیأت عالیرتبه از مقامات دولتی و حمل و نقلی استان گوانگ دونگ چین از بخش‌های بندر شهید رجایی دیدن و با مسوولان این بندر درباره همکاری‌های دوجانبه گفت‌و‌گو کردند.
به گزارش سی نیوز، لیو جی گنگ معاون استاندار گوانگ دونگ چین در نشست با مسئولان حمل و نقل و عمران استان هرمزگان با اشاره به اینکه استان گوانگ دونگ بزرگترین بنادر صادراتی و وارداتی چین را در خود دارد، افزود: در این استان بیش از ٣٠٠ بندر بزرگ و کوچک وجود دارد که بزرگترین بندر آن با تخلیه و بارگیری سالانه ٥٠ میلیون تی ای یو کانتینر درسال، با ٣٢٠ بندر دنیا و ١٠٠ کشور جهان از جمله ایران ارتباط دریایی و تجاری دارد.
وی ادامه داد: هماکنون همکاری‌های گسترده‌ای بین بنادر گوانگ دونگ و شهید رجایی وجود دارد. به طوریکه سالانه ٧٠ هزار تن کالا بین بندر شهید رجایی و بنادر این استان جابجا می‌شود.
معاون استاندار گوانگ دونگ چین با اشاره به سرعت پیشرفت‌های بندر شهید رجایی به عنوان مهم‌ترین و بزرگترین بندر ایران، گفت: از اینکه با چنین سیستمی همکاری می‌کنیم، مفتخریم.
گنگ بررسی فرصت های مشترک سرمایه گذاری را مهمترین هدف سفر هیات چینی به استان هرمزگان برشمرد.
بابک تراکمه، معاون عمرانی استانداری هرمزگان هم در این نشست با معرفی ظرفیت‌های اقتصادی و حمل و نقلی این استان گفت: بنادر استان هرمزگان و گوانگ دونگ چین قطب حمل و نقل ایران و چین هستند.
وی هدف از سفر هیأت چینی به بندر شهید رجایی را آشنایی آنان با پیشرفت‌های بخش پیشرانه‌های حمل و نقل و ظرفیت‌های ترانزیتی و ترانشیپی برشمرد و افزود: هم اکنون بین دو کشور پنج خط مستقیم کشتیرانی وجود دارد و یک تفاهمنامه برای توسعه روابط و اقتصادی بین بندرعباس و بنادر گوانگ جو و شنزن منعقد شده است.
تراکمه ادامه داد: در این نشست مشترک دوجانبه، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش بنادر و دریانوردی برای هیأت چینی تشریح شد تا پس از این شاهد همکاری اقتصادی بیشتری با این استان باشیم.
محمد علی اصل سعیدی پور، معاون عملیات بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز گزارشی از آخرین وضعیت عملیاتی بزرگترین بندر تجاری ایران و طرح های توسعه این بندر تشریح کرد و فرصت‌ها و اولویت‌های سرمایه‌گذاری برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی را مطرح کرد.
وی توسعه فعالیت‌های ترانشیپ، سیلوی غلات، ساخت کارخانجات، پایانه لجستیک، ترانزیت، یخچالی، سوخت رسانی به کشتی‌ها، احداث تصفیه خانه، نیروگاه و پالایشگاه کوچک را به عنوان زمینه‌های سرمایه‌گذاری شرکت‌های داخلی و خارجی در بندر شهید رجایی برشمرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments