بندر شهید رجایی را نقطه کانونی محور چابهار-خرمشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: بندر شهید رجایی با برخورداری از مزایای مناطق ویژه اقتصادی و زیر ساخت‌های فعلی و در حال ساخت می‌تواند نقشی کلیدی در تحقق بندهای 21 و 23 سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه، داشته باشد.
به گزارش سی نیوز، ابراهیم ایدنی با اشاره به جایگاه بندر شهید رجایی در تحقق سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب به دولت، افزود: در بندهای 21 و 23 این سیاست‌ها به صورت اختصاصی به مبحث حمل و نقل دریایی اشاره شده است، ضمن اینکه در دیگر بندها نیز مواردی را به صورت کلان می‌توان به مبحث حمل و نقل دریایی مرتبط کرد.
وی ادامه داد: در بند 21 به توسعه اقتصاد دریایی جنوب کشور در محور چابهار- خرمشهر با تاکید بر سواحل مکران و در بند 23 به توسعه بازارهای دریایی و ایجاد مناطق مهم اقتصادی در زمینه های دارای مزیتد اشاره و تأکید شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان بندر شهیدرجایی را نقطه کانونی محور چابهار-خرمشهر دانست و گفت: تکمیل فاز 2 و 3 طرح توسعه این بندر و بهره‌برداری از اراضی 2400 هکتاری الحاقی، ظرفیت کلی بندر را به 150 میلیون تن و ظرفیت کانتینری را به 8 میلیون TEU در سال افزایش می‌دهد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments