بنادر اروپایی‌ مقصد دوباره ناوگان ملی نفتکش می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش با اشاره به این‌که این شرکت حدود ۶۰ فروند کشتی VLCC (کشتی‌های غول‌پیکر) در اختیار دارد، گفت: برنامه‎ریزی‎ها‎ی لازم را با کشورهایی اروپایی برای حمل نفت و تردد در بنادر همه کشورها انجام شده است.

به گزارش سی نیوز، علی‎اکبر صفایی با اشاره به اینکه از مدت‎ها‎ پیش در راستای مذاکرات هسته‎ای و پیش‎بینی احتمال لغو تحریم‎ها‎، برنامه‎ریزی‎ها‎ی لازم را با کشورهایی اروپایی برای حمل و تردد در بنادر همه کشورها انجام داده که برای تحقق آن، منتظر امضاء توافق نهایی و مشخص شدن زمان و چگونگی لغو کامل تحریم‎ها‎ هستیم، اضافه کرد:  هم‌اکنون ناوگان ملی نفتکش یکی از بزرگترین و جوانترین ناوگان‎ها‎ی حمل مواد نفتی جهان است و آمادگی داریم تا دوباره فعالیت خود را در بازارهای اروپایی از سر بگیریم.

او افزود: این ظرفیت همواره مورد توجه شرکت‎ها‎ی نفتی بین‎المللی که قبل از تشدید تحریم‎ها‎، از مشتریان اصلی شرکت ملی نفتکش ایران بوده‎اند، قرار داشته و بدون شک آنها از ورود دوباره این شرکت به بازارهای اروپایی استقبال خواهند کرد.

صفایی با بیان این‌که ناوگان ملی نفتکش شامل حدود 60 فروند کشتی VLCC است، ادامه داد: بیشتر این کشتی‌ها غول پیکر بوده که در مجموع ظرفیت حمل بیش از100 میلیون تن محموله نفتی را دارند.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: البته با برنامه‎ها‎ی توسعه‎ای پیش‎بینی‎شده، در آینده نزدیک تعداد این کشتی‎ها‎ و به‎تبع آن ظرفیت ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران افزایش خواهد یافت تا با گشوده شدن بازارهای اروپا، بتوانیم همچون گذشته بدون هیچ کمبودی در این بازار نیز ایفای نقش کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد سال 94 سال، سال رفع تحریم‎ها‎ و رونق و توسعه بیش از پیش صنعت کشتیرانی و بخش دریایی و بندری کشور باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments