بزرگترین ترمینال شناور نفتی جهان در خلیج فارس

جمهوری اسلامی ایران بزرگترین ترمینال شناور نفتی جهان با ۲.۲ میلیون بشکه ظرفیت ذخیره سازی، بارگیری و تخلیه نفت خام را در آب‌های خلیج فارس راه‌اندازی کرد.
به گزارش سی نیوز به نقل از مهر همزمان با سقوط قیمت نفت، در بازار جهانی، ایران با بهره برداری از بزرگترین ترمینال شناور نفتی جهان در آب‌های خلیج فارس، هزینه‌های تولید، انتقال، تخلیه و بارگیری و صادرات نفت خام خود را کاهش داد.
بنابراین گزارش، کشتی نفتکش اف. اس. یو با نام خلیج فارس که عنوان بزرگترین ترمینال شناور نفتی جهان را به یدک می‌کشد، در حالی به عنوان جدیدترین برگ برنده ایران در دوران کاهش شدید قیمت نفت یاد می‌شود که از ظرفیت بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار ذخیره سازی، تخلیه و بارگیری طلای سیاه برخوردار است.
این ترمینال غول پیکر در منطقه بهرگان در غرب خلیج فارس نصب و راه‌اندازی شده‌است و مهمترین ماموریت استقرار این ترمینال غول پیکر شناور نفتی ایران در خلیج فارس ذخیره سازی و صادرات مستقیم نفت برخی از میادین همچون سروش و نوروز است. ضمن آنکه برای ساخت این کشتی غول پیکر بیش از ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری شده است.
سعید حافظی مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با اشاره به آغاز بارگیری نفت خام در شناور صادراتی خلیج فارس، گفت: بارگیری نفت میدان‌های سروش و نوروز در شناور جدید صادراتی خلیج فارس آغاز شد و هماکنون روزانه بیش از ٧٠ هزار بشکه نفت خام به این شناور منتقل می‌شود.
وی با بیان اینکه شناور سورنا فعلا به کار خود ادامه می دهد اما تصمیم درباره ادامه فعالیت این شناور در آینده بر عهده هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران است، افزود: پس از بهره برداری و بارگیری شناور خلیج فارس، همه نفت شناور سورنا به شناور خلیج فارس انتقال یافته و پس از آن برای سورنا تصمیم گیری می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments