برگزاری نخستین دوره ملوانی عمومی کشتی‌‌های اقیانوس‌پیما

اولین دوره ملوانی عمومی کشتی‌های اقیانوس پیما با نظارت اداره امتحانات و صدور گواهینامه‌های دریانوردی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان توسط دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی، برای 25 متقاضی بومی به صورت آزاد برگزار شد.
به گزارش سی نیوز، سیاوش رضوانی مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان مطلب بالا افزود: بنادر و دریانوردی این استان تاکنون تنها در زمینه شناورهای سنتی و سفرهای نزدیک به ساحل در این استان آموزش ارائه می‌کرد اما با توجه به شرایط منطقه و اشباع نشدن حرفه دریانوردی و با رایزنی‌های صورت گرفته با اداره کل امور دریانوردان سازمان بنادرو دریانوردی ، موفق شدیم مجوز تمامی دوره‌ های دریانوردی را برای دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار اخذ کنیم.
وی اضافه کرد: با توجه به علاقه‌مندی جوانان این استان به شغل دریانوردی و ظرفیت خالی ناوگان کشتیرانی کشور این امر می­‌تواند قدم بسیار موثری در راه اشتغال‌زایی باشد.
رضوانی تصریح کرد: دریانوردان این استان با فعالیت بر روی شناورهای سنتی، سختکوشی و ماندگاری خود در زمینه دریانوردی را به اثبات رساندند و وقت آن رسیده که از ظرفیت جوانان این دیار در ناوگان تجاری کشور، که با فرو ریختن دیوار تحریم‌ها چشم‌ انداز مثبتی برای آن قابل تصور است، استفاده بهینه شود.
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تنها مشکل موجود در راستای گسترش آموزش دریانوردی ارتباط موثر بین آموزش­ دیدگان و بازارکار است که مسئولان منطقه و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می‌توانند با رایزنی­، حلقه­ ارتباط بین متقاضیان حرفه دریانوردی و بازار کار اشباع نشده آن که شامل ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی، شرکت ملی نفتکش، کشتیرانی والفجر، کشتیرانی بنیاد و دیگر خطوط کشتیرانی را ایجاد کنند.
او ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد برگزاری دوره­‌های افسری و مهندسی باشیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments