برگزاری جلسه کمیته امور بندری و ترمینال داران بنادر

کمیته امور بندری و ترمینال داران بنادر در تاریخ 5 مرداد ماه در محل دبیرخانه انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته تشکیل جلسه داد.

komiteie bandari

به گزارش روابط عمومی انجمن، این جلسه به دلیل اعلام اخیر سازمان تامین اجتماعی به شرکت های فروشنده کالا مبنی بر اینکه می بایست در صورتحساب های صادره بابت خدمات ارائه شده مبلغ 5 درصد آن بصورت علی الحساب حق بیمه کسر گردد تشکیل شد.

اما این امر با توجه به عدم وجود قرارداد فی مابین امکان پذیر نیست زیرا این خدمات توسط شرکت های نمایندگی کشتیرانی ارائه نمی شود بلکه توسط پیمانکاران سازمان بنادر و دریانوردی (شرکت های اپراتوری ترمینال داران-هدایت کشتی ….) انجام می پذیرد.

از همین رو آقای «خسرو صفاری زاده» رئیس محترم کمیته امور بندری و ترمینال داران بنادر با اشاره به دستور جلسه از حاضرین تقاضا نمودند پیرامون موضوع نظرات خود را بیان کنند.

حاضرین با نگرش به قانون ارزش افزوده، کلیه صورتحساب ها می بایست در فرم خاص مربوطه تهیه و بعنوان خدمات خرید و فروش فصلی به اداره امور مالیاتی گزارش نمایند و از طرفی سازمان بنادر صورتحساب های «دیماند» و «شیفتینگ» کشتی بنا به درخواست فروشنده کالا بنام شرکت های نمایندگی صادر و اعمال می نماید.

حاضرین ضمن تبادل نظر پیرامون موضوع و بمنظور رفع ابهام و شفاف سازی در حوزه مالیات بر ارزش افزوده و نیز سازمان تامین اجتماعی تقاضا نمودند دبیرخانه انجمن ضمن استفاده از خدمات مشاوران باتجربه و متخصص در زمینه امور مالیاتی و نیز سازمان تامین اجتماعی (ترجیحا بازنشته ارگانهای مذکور) با نگرش به اهمیت موضع که دامن گیر اکثر شرکت های نمایندگی می باشد با برگزاری جلسات مستمر با سازمان های مسئول درجهت رفع معضل بوجود آمده اقدام نماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments