برگزاری اولین جلسه مشترک معاونت امور بندری سازمان بنادر و هیات مدیره جدید انجمن کشتیرانی

با هدف رفع موانع و مشکلاتی که تاثیر منفی بر حمل و نقل دریایی کشور دارند جلسه ای میان سازمان بنادر و انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته برگزار شد.

jalase ba eslami

به گزارش روابط عمومی انجمن، در این جلسه آقای «جلیل اسلامی» عضو محترم هیات عامل و معاون امور بندری و مناطق ویژه، سازمان بنادر به همراه مدیران کل مربوطه و اعضای هیات مدیره و دبیر انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته حضور داشتند.

این جلسه که در جوی مثبت و صمیمی برگزار شد با هدف بحث و ایجاد هماهنگی بین سازمان بنادر و انجمن کشتیرانی برای رفع موانع و مشکلاتی که تاثیر منفی بر حمل و نقل دریایی کشور داشته و موجب کاهش راندمان کار می شوند و مواردی همچون بورکراسی اداری ترتیب داده شده بود.

از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بحث در خصوص بازنگری تعرفه های بندری و دریایی و اجرای یکی از وظایف سازمان بنادر که کاهش قیمت حمل است، بود. کاهش قیمت حمل موجب کاهش قیمت تمام شده کالا چه در واردات و چه در صادرات می شود و این به معنای افزایش راندمان کار است.

یکی دیگر از موارد مطرح شده در این جلسه هماهنگی، بحث بر سر برنامه سازمان بنادر برای برگزاری کلاس های آموزشی برای پیشکسوتان و افراد با تجربه صنف بود که انجمن کشتیرانی درخواست کرد تا با توجه به سابقه طولانی و ارزنده پیشکسوتان و افراد باتجربه در این حوزه، این افراد از حضور در کلاس ها و دوره های آموزشی ابتدایی معاف شوند.

انجمن کشتیرانی در این جسله خواسته دیگری را نیز مطرح کرد و آن اینکه در مورد افرادی که خواستار فعالیت در بخش دریایی هستند سازمان بنادر به نوعی نظر انجمن را جویا شود تا از ورود افراد فاقد صلاحیت و ناآگاه با امور مربوط به به این حوزه جلوگیری شود چون حضور افراد ناآگاه موجب شکل گیری رقابت ناسالم و ایجاد مشکل می گردد.

در این جلسه همچنین مطرح شد که انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته انتظار دارد که سازمان بنادر به عنوان بخش حاکمیتی کشور نظارت کافی بر تعرفه های بخش خصوصی که در بخش بندری و دریایی فعال بوده و داری مجوز از سازمان بنادر هستند داشته باشد.

مورد دیگری که در این جسله مطرح شد آن بود که انجمن انتظار دارد سازمان بنادر از شرکت هایی که مجوز فعالیت دارند  و برای آنها از سوی ارگان ها ی دولتی مشکلاتی بوجود می آید حمایت کند.

مورد دیگری که در این جلسه مطرح شد بحث فعالیت شرکت های کشتیرانی در حوزه مناطق ویژه و آزاد بندری و استفاده از معافیت ارزش افزوده توسط شرکت های کشتیرانی دارای مجوز از سازمان بنادر و دریانوردی بود که قرار شد جلسه ای با مدیر کل مناطق ویژه بندری جهت عملیاتی کردن آن برگزار شود.

در پایان این جلسه و با توجه به مباحث مطرح شده توافق شد که برای هماهنگی های بیشتر هر دو ماه یکبار جلساتی با حضور مسئولین سازمان بنادر و واحدهای عملیاتی برگزار شود و همچنین هر چهار ماه یکبار نیز جلسه ای با حضور هیات عامل و مدیر عامل سازمان بنادر و اعضای هیات مدیره انجمن کشتیرانی برگزار شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments