برنامه ویژه‌ ایران برای ورود سریع به حمل و نقل جهانی

 مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این که تمامی محدودیت ها علیه ایران از ژانویه 2016 برداشته می‌شود، گفت: ایران برنامه ویژه ای برای ورود قوی و سریع به حمل و نقل جهانی دارد.

به گزارش سی نیوز، محمد سعیدی در گفت‌و‌گو با پایگاه تخصصی لویدز لیست افزود: قراردادهای بزرگ ساخت کشتی در هفته های آینده با صرف مبالغی که به‌واسطه تجارت با چین، کره جنوبی، ژاپن و هند در زمان تحریم به دولت ایران تعلق می‌گرفت بسته می‌شود.

وی به روابط همیشگی تجاری و مالی ایران و چین و سهولت در سفارش ساخت کشتی در کشتی سازی های چینی اشاره کرد و گفت: به هرحال کشتی سازی‌های چینی گزینه اول برای شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هستند.

سعیدی خرید کانتینربرهای با گنجایش 10 هزار TEU را از اهداف اصلی شرکت خود برشمرد و اضافه کرد: تصمیم نهایی درباره سفارش ساخت کشتی در هفته های آینده اتخاذ می‌شود.

وی با اشاره به مشکل برای بازگشت دوباره به تجارت جهانی حتی پس از لغو کامل تحریم ها گفت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با به کارگیری ترکیب هوشمندانه از انواع کشتی‌ها و تناژ جدید در ناوگان حمل و نقل و ایجاد همکاری تجاری با کشورهای مستقل همسو در آسیای میانه تغییر زیادی در بازار جهانی بوجود می آورد. البته خلاف کانتینربرها، توسعه ناوگان حمل فله در این شرکت دست کم در حال حاضر از اهمیت پایینی برخوردار است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments