برنامه برای احداث خط ریلی بندرامام- خرمشهر

مدیرکل راه آهن جنوب از برنامه اولویت دار این اداره کل برای احداث خط ریلی بندر امام- شادگان – خرمشهرخبرداد و گفت: مطالعات احداث این خط راه آهن به طول 120کیلومتر انجام شده و در انتظار تخصیص اعتبار برای شروع عملیات اجرایی این طرح هستیم.

به گزارش سی نیوز، عبدالکریم درویش زاده طول این خط آهن استراتژیک را 120کیلومتر برشمرد و افزود: برای احداث این خط آهن یک هزار و 500میلیارد ریال پیش بینی شده است.
مدیرکل راه آهن جنوب به مانا گفت: با احداث این خط آهن ضمن آنکه امکان جابجایی و ترانزیت کالا از بندر خرمشهر به بندر امام فراهم می‌شود، می‌توان سنگ آهن مورد نیاز فولاد بندر شادگان را از طریق این خط ریلی تهیه کرد که خود باعث صرفه جویی در هزینه ها و سوددهی طرح فولاد شادگان می‌شود.
وی با اشاره به اینکه طرح احداث خط آهن بندرامام – شادگان – خرمشهر جایگزین طرح دوخطه کردن راه آهن خرمشهر – اهواز می‌شود، ادامه داد: معتقدیم هنوز از ظرفیت کامل خط اول بندر خرمشهر- اهواز بهره برداری لازم و مفید نشده است.
درویش زاده ارتباط ریلی بنادر خوزستان را دارای مزیت های نسبی فراوان توصیف و ابراز امیدواری کرد با رفع تحریم ها و افزایش درآمدهای دولت ، اعتبار لازم برای ساخت راه آهن بندر امام- شادگان – خرمشهر تخصص یابد تا این طرح وارد فاز اجرایی شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments