برنامه‌هایی برای اشتغال‌زایی در بخش دریایی کشور داریم

مدیرکل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: امسال ما در سازمان بنادر و دریانوردی تلاش خواهیم کرد تا با اجرای برنامه‌های بررسی شده، به سمت تحقق شعار تولید و اشتغال قدم برداریم و در این امر سهم قابل توجهی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، محمد سعیدنژاد در بیست و ششمین جلسته اتاق فکر سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نامگذاری امسال به نام تولید و اشتغال گفت: سال گذشته در شرایط پسابرجام بودیم و هم در ایجاد تغییرات در صف اول بودیم و در هم در رفع تحریم‌ها.

او افزود: تاثیر این شرایط به وضوح در عملکرد بخش دریایی مشهود بود و ما شاهد این بودیم که روند فعالیت‌های دریایی از واردات به سمت صادرات تغییر کرد و صادرات بیشتر از واردات شد.

سعید نژاد تاکید کرد: در واقع تلاش کردیم سیاست اقتصاد مقاومتی را که به معنای مقاوم‌سازی اقتصاد در مقابل خطرات است و تحریم‌هاست، اجرا کنیم.

مدیرکل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین با تاکید بر نامگذاری امسال به نام تولید و اشتغال گفت: شعار محوری امسال بحث تولید و اشتغال است که یک امر حیاتی در کشور ماست و یکی از واقعیت‌های اساسی جامعه به شمار می‌رود.

او ادامه داد: سالانه 1 میلیون و 200 هزار نیروی تازه و آماده به کار اضافه می‌شود در حالی که ظرفیت اشتغال ما حدود 700 هزار نفر است. امسال هم با همین رقم 1 میلیون و 200 هزار متقاضی مواجه هستیم و ظرفیت اشتغال‌زایی ما حدود 700 هزار شغل است.

سعیدنژاد گفت: بر همین اساس ما هم برنامه‌هایی برای تحقق این شعار و این خواسته داریم. برنامه‌هایی مانند توسعه محور شرقی، فعالیت بیشتر بنادر کوچگ، توسعه گردشگری دریایی و غیره از جمله این برنامه‌هاست و امیدواریم بتوانیم با پیگیری و اجرایی کردن این برنامه‌ها سهم خوبی در تحقق شعار امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شدند، داشته باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.