بررسی اتصال خزر به خلیج فارس

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح اتصال خزر به خلیج‌فارس توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا خبر داد و گفت: پیگیری‌های جدی و برنامه‌ریزی شده جهت اتصال دریای خزر به خلیج‌فارس با توجه به اختلاف سطح آب 28 متری در حال انجام است و معتقدیم که این پروژه با پشتوانه جهانی یقینا دیدگاه عملیاتی دارد و قرارگاه خاتم‌الانبیا در حال بررسی و امکان سنجی این طرح است.
به گزارش سی نیوز، علاء الدین بروجردی در سومین اجلاس هم اندیشی ملی خزر به خاویار خزر اشاره کرد و افزود: برنامه‌ریزی دقیق برای حفظ ثروت منحصر به فرد خاویار دریای خزر در حال انجام است و باید پژوهشکده‌ای برای بررسی وضعیت خاویار در دریای خزر از طریق شیلات شکل گیرد.
وی از تشکیل اولین اجلاس کمیسیون های خارجی مجالس کشورهای حاشیه خزر و رؤسای مجالس این کشورها خبر داد و اضافه کرد: تقویت روابط کشورهای حاشیه خزر موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد و به طور قطع اجلاس کمیسیون‌های خارجی مجالس کشورهای حوزه دریای خزر به این امر کمک می‌کند.
بروجردی استقرار سکوی نفتی امیرکبیر را دستاوردی مهم در حوزه نفتی دریای خزر دانست و گفت: برنامه ما تقویت و ادامه اکتشافات چاه‌های نفتی حوزه دریای خزر است و تلاش داریم 10 درصد از درآمدهای حاصله از استخراج نفت را به استان‌های حاشیه دریای خزر اختصاص دهیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.