برترین بنادر کانتینری جهان در سال 2016 را بشناسید

لویدزیست فهرستی از 100 بندر برتر کانتینری جهان در سال 2016 منتشر کرده که براساس آن بندر شهید رجایی در جایگاه هشتاد و هفتم قرار دارد.
نشریه معتبر Lloyd’s List که هر ساله برترین‎های صنعت دریانوردی را معرفی می‎کند تازه‎ترین فهرست خود از 100 بندر برتر کانتینری جهان را منتشر کرد.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز،در این فهرست که مربوط به عملکرد بنادر در سال 2016 است همچنان بنادر شانگهای چین، سنگاپور، و شنژن چین، بدون تغییر نسبت به رتبه بندی گذشته در مقام های اول تا سوم قرار دارند.

اما بندر نینگبو ژوشان طی سال گذشته موفق به یک پله صعود شد و جایگاه چهارم را از بندر هنگ کنگ ربود و بندر هنگ کنگ را به رتبه پنجم فرستاد.

بنادر بوسان، گوانگژو، کینگ‎دائو، دبی، و تیانجین بدون تغییر در جایگاه ششم تا دهم این فهرست قرار دارند. نکته جالب توجه  اینکه در  بین 10 بندر برتر سال 2016 میلادی 7 بندر در چین قرار دارند، و کره جنوبی، سنگاپور و امارات نیز هرکدام یک بندر در اختیار دارند.

بندر روتردام (یازدهم)، بندر آنتورپ (چهاردهم)، هامبورگ (هیجدهم)، لس آنجلس (نوزدهم)، و لانگ‎بیچ (بیستم) برترین بنادر اروپایی و آمریکایی هستند که در فهرست 20 بندر برتر سال 2016 قرار گرفته اند.

از میان کشورهای منطقه نیز به استثنای بندر دبی (نهم)، بندر جواهر لعل نهرو در هند (سی و دوم)، بندر جده در عربستان (سی و سوم)، بندر شارجه در امارات (سی و چهارم)، بندر آمبارلی در ترکیه (چهل و پنجم)، بندر موندرا در هندوستان (پنجاه و دوم)، بندر صلاله در عمان (شصت و یکم)، بندر کراچی در پاکستان (هشتادم)، بندر دمام در عربستان (هشتاد و یکم)، بندر شهید رجایی در ایران (هشتاد و هفتم)، بندر چنای در هندوستان (نود و یکم)، بندر ابوظبی در امارات (نود و پنجم)، و بندر مرسین در ترکیه (نود و ششم) در فهرست 100 بندر برتر جهان از نظر حجم جابجایی محموله های کانتینری قرار گرفته اند.

بندر تانگشان چین (نود و چهارم) و بندر ابوظبی در امارات (نود و پنجم) به تازگی موفق شده‎اند خود را در بین 100بندر برتر جهان در سال 2016 جای دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments