باید نگاه‌ها نسبت به دریا تغيير کند

عضو هیات مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد اقتصاد کشور در اختیار دولت است، گفت: این نگاه دولتی به دریا باید تغییر پیدا کند. اگر این نگاه تغییر کند به طور حتم انجمن‌ها هم جایگاه واقعی خود را پیدا می‌کنند.

به گزارش سی نیوز، مهرشاد معین انصاری با تاکید به مدیریت نادرست منابع مالی در کشور افزود: کارشناسان و فعالان اقتصادی باید بخش‌هایی از دریا را که صرفه اقتصادی دارد و می تواند بر اقتصاد جامعه اثر بگذارد، شناسایی کرده و به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه دولت جدید برای تشکل‌ها ارزش قائل شده است، ادامه داد: تبلور این موضوع را در دستگاه‌های دولتی مشاهده می‌کنیم.

معین انصاری با بیان اینکه در حال حاضر که ما احتیاج به اشتغال برای جوانان داریم راهی جز درگیر کردن بخش خصوصی و مردم در این باره نداریم، افزود: اگر این رویکرد به درستی در مسیر خود قرار گیرد بسیاری از مشکلات حل می شود.

این عضو هیات مدیره انجمن کشتیرانی گفت: ساختار موجود برای توسعه دریا محور ساختار خوبی است اما باید نگاه‌ها نسبت به آن تغییر پیدا کند. تا زمانیکه نگاه‌ها اصلاح نشود با ایجاد وزارت دریاداری هم کاری از پیش نمی‌بریم.

معین انصاری با بیان اینکه تعامل بخش دولتی و خصوصی به توسعه بخش دریایی کمک می‌کند، ادامه داد: دولت و اتاق بازرگانی تاکنون هیچ کمک مالی به تشکل‌ها نکرده‌اند و باید بندانیم که بدون سرمایه هیچ کار مثبت و اثرگذاری نمی‌توان انجام داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments