باید شعار خصوصی­‌سازی را به عمل بدل کنیم

نائب‌رییس هیئت مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته گفت: باید تلاش کنیم تا شعار خصوصی‌سازی را به عمل خصوصی­‌سازی تبدیل کنیم.

«مهرشاد معین انصاری» تاکید کرد: من در کار صنفی اعتقادی به پیشابرجام و پسابرجام ندارم. کار صنفی و ضرورت­‌هایش متعلق به همیشه است و همیشه باید مورد توجه باشد.

انصاری افزود: صنف کشتیرانی صنف بسیار مهم است و به نوعی ستون اقتصاد محسوب می­‌شود. در نتیجه باید نگاهی خاص و ویژه به آن داشت.

نائب رییس هیئت مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته  در گفتگو با تین­‌نیوز با اشاره تغییرات بین‌­المللی در دوره پس از برجام گفت: با این حال قطعا در شرایطی که محدودیت­‌های دوره تحریم برداشته شده است قطعا بخش بین­‌الملل انجمن می­‌تواند بیش از پیش فعال باشد.

او اضافه کرد: ما نیاز داریم که هم از شرایط بین­‌الملل مطلع باشیم و بیرون از مرزهای ایران از شرایط و ظرفیت‌های ما اطلاع داشته باشند تا بتوانیم استفاده بهینه­‌ای را از شرایط پیش‌رو داشته باشیم.

انصاری با اشاره به مشکلات پیش‌روی صنعت کشتیرانی مهم­ترین مشکل را نگاه دولتی دانست و گفت: باید این نگاه دولتی را با رایزنی با دولت، با نگاه رقابتی بخش خصوصی جایگزین کنیم. خصوصی­‌سازی به زعم من تا اینجا بیشتر شعار بوده تا اینکه واقعی باشد. اگر هم بوده چندان قابل توجه نبوده است.

او با تاکید بر اینکه مشکلات اقتصادی همواره پیش روی کشتیرانی است افزود: این شرایط همواره وجود داشته است. همانطور که در دوران شکوفایی اقتصادی جهان کشتیرانی نقش و سهم موثری داشت در شرایط کنونی نیز نمی­‌تواند از پیامدهای آن برکنار بماند.

انصاری با اشاره به کاهش رشد اقتصادی چین گفت: برای مثال وقتی رشد اقتصادی چین از 8 درصد به 4 تا 5 درصد کاهش می­‌یابد، نمی­‌توان انتظار دیگری داشت و کشتیرانی باید این فشار را تحمل کند. اما بعید نیست که دیر یا زود کشوری مانند هند این کاهش را جبران کند. این مسائل همواره وجود خواهد داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments