باید با نگاه سلبی به بخش خصوصی مقابله کنیم

رییس هیئت مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته گفت: برای حذف نگاه سلبی به بخش خصوصی باید توانایی خود را به دولت اثبات کنیم.

«مسعود پل مه»  گفت: بخش خصوصی در دوران تحریم­‌ها نقش مهمی ایفا کرد و جریان واردات در دوران تحریم توسط این بخش مدیریت شد. پدیده‌­ای که در واقع فاقد هرگونه هماهنگی نظام­‌مند بود و هرکس با هر امکانات و ظرفیتی تلاش کرد تا نقشی در آن ایفا کند.

او افزود: انتظار داریم که این هماهنگی غیرنظام­‌مند در دوران پساتحریم هم‌سویی و هم‌گرایی پیدا کند. در واقع نیازمند نگاهی هستیم که بتواند منجر به تحقق چشم‌­اندازهایی شود که برای آینده بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.

پل‌مه در گفتگو با تین­‌نیوز با اشاره به مشکلات حوزه کشتیرانی افزود: نگاه سلبی به این بخش یکی از مهم­ترین معضلات است. در مقابل این نگاه بخش خصوصی نباید در مواجهه با برخی موضوعات سلبی برخورد کند، بلکه باید در جهت اثبات توانایی­‌های خود قدم بردارد.

او تاکید کرد: همواره تلاشی وجود دارد تا نگاه و حضور بخش دولتی بر بخش خصوصی حفظ شود. در این راستا بخشی از دولت و نه همه دولت، تلاش می­‌کند تا با نگاهی سلبی، بخشی از پروژه­‌های معرفی شده را از اختیار و دست بخش خصوصی خارج کند.

پل‌مه با انتقاد از غوغاسالاری بخش خصوصی گفت: متاسفانه برخی از دوستان در بخش خصوصی با پرخاشگری و غوغاسالاری تلاش می­‌کنند جلوی این کار را بگیرند، چراکه اعتقاد دارند این سهم بخش خصوصی است.

او تاکید کرد: نکته اینجاست که من فکر می­‌کنم با غوغاسالاری کاری از پیش نمی­‌رود. بلکه ما باید تلاش کنیم که توانایی خود را ثابت کنیم و چرا که با اثبات توانایی ما دیگر دولت نمی­‌تواند با این نگاه سلبی که بخش خصوصی توانایی لازم را ندارد، همچنان نظارت و مدیریت خود را حفظ کند.

رییس هئیت مدیره کشتیرانی و خدمات وابسته بیان کرد: باید ناوگان خود را نوسازی کنیم و در تمام سطح با توانایی عمل کنیم. باید نگاهی هم به توسعه سرمایه­‌گذاری در خارج از کشور داشته باشیم. فقط در این حالت است که بخش خصوصی می­‌تواند با رایزنی و به رخ کشیدن توانایی خود به جایگاهی واقعی که برای آن در نظر گرفته شده دست یابد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments