بازدید هیات قرقیزستانی از بندرامیرآباد

یک هیات قرقیزستانی متشکل از سر کنسول و نماینده دولت این کشور و جمعی از سرمایه گذاران قرقیزستانی از بندر امیر آباد بازدید کردند .
به گزارش سی نیوز، این هیات به منظور بررسی امکانات ، تجهیزات و توانمندی های بندر علاوه بر بازدید میدانی از محوطه های عملیاتی، از اراضی پشتیبانی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیر آباد بازدید کرده  و با نحوه سرمایه گذاری و احداث صنایع تولیدی و توزیعی آشنا شدند .
در نشستی که در حاشیه این بازدید برگزار شده ، علی خدمتگزار مدیر بنادر و دریانوردی بندر امیر آباد در پاسخ به سوالاتی در خصوص توانمندی های ترانزیتی بندر امیرآباد گفت : بندر امیر آباد به عنوان حلقه اصلی کریدور ترانزیتی شمال – جنوب و تنها بندر نسل سومی کشور آمادگی کامل جهت ترانزیت انواع کالا و سرمایه گذاری در همه بخش ها را دارد .
وی با اشاره به از سرگیری ترانزیت سوخت از طریق بندر امیر آباد به کشورهای افغانستان و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس تصریح کرد: پارسال بخش زیادی از نیاز سوختی این کشورها از بندر امیر آباد و با استفاده از خطوط ریلی و تانکرهای حمل سوخت به این کشورها ترانزیت شد .
سرکنسول کشور قرقیزستان نیز با اشاره به نیاز داخلی این کشور به محصولات کشاورزی ، نسبت به گسترش صادرات این نوع محصولات از بندر امیر آباد با توجه به استقرار کانتینرهای یخچالدار در این بندر ابراز امیدواری کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments