بازدید هیات قرقیزستانی از بندرامیرآباد

یک هیات قرقیزستانی متشکل از سر کنسول و نماینده دولت این کشور و جمعی از سرمایه گذاران قرقیزستانی از بندر امیر آباد بازدید کردند .
به گزارش سی نیوز، این هیات به منظور بررسی امکانات ، تجهیزات و توانمندی های بندر علاوه بر بازدید میدانی از محوطه های عملیاتی، از اراضی پشتیبانی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیر آباد بازدید کرده  و با نحوه سرمایه گذاری و احداث صنایع تولیدی و توزیعی آشنا شدند .
در نشستی که در حاشیه این بازدید برگزار شده ، علی خدمتگزار مدیر بنادر و دریانوردی بندر امیر آباد در پاسخ به سوالاتی در خصوص توانمندی های ترانزیتی بندر امیرآباد گفت : بندر امیر آباد به عنوان حلقه اصلی کریدور ترانزیتی شمال – جنوب و تنها بندر نسل سومی کشور آمادگی کامل جهت ترانزیت انواع کالا و سرمایه گذاری در همه بخش ها را دارد .
وی با اشاره به از سرگیری ترانزیت سوخت از طریق بندر امیر آباد به کشورهای افغانستان و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس تصریح کرد: پارسال بخش زیادی از نیاز سوختی این کشورها از بندر امیر آباد و با استفاده از خطوط ریلی و تانکرهای حمل سوخت به این کشورها ترانزیت شد .
سرکنسول کشور قرقیزستان نیز با اشاره به نیاز داخلی این کشور به محصولات کشاورزی ، نسبت به گسترش صادرات این نوع محصولات از بندر امیر آباد با توجه به استقرار کانتینرهای یخچالدار در این بندر ابراز امیدواری کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.