ایزوایکو 3 سکوی نفتی و 36 شناور فراساحلی می سازد

پروژه ساخت 3 سکوی نفتی مشترک ایران و عمان و 36 فروند شناور فراساحلی در ایزوایکو در دست اجراست.
به گزارش سی نیوز، مدیرعامل مجتمع کشتی سازی ایزوایکو با بیان مطلب بالا افزود: ساخت سکوهای مشترک ایران و عمان جزو برنامه های این شرکت قرار گرفته است به طوریکه از چندی پیش ساخت سه دستگاه سکوی نفتی آغاز شده است و پیش بینی ما این است که این پروژه طی 18 ماه به پایان برسد.
حمید رضائیان اصل به قرارداد سفارش ساخت 36 فروند شناور ساپلای بوت اشاره کرد و گفت: 10 فروند از این شناورها متعلق به کشتیرانی والفجر است که در این خصوص مذاکرات صورت گرفته و نقشه‌های اولیه به کشتیرانی والفجر ارائه شده است و قرار است کشتیرانی والفجر نماینده‌ای را برای جزئیات پروژه و مذاکره معرفی کند.
وی با اشاره به اینکه برای تامین منابع مالی پروژه با بانک توسعه تعاون صحبت شده و بانک توسعه تعاون قول تامین منابع را داده است، ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که بتوانیم از طریق این بانک و حمایت وزیر صنعت، معدن و تجارت بین 75 تا 80 درصد برای ساخت این شناورها تسهیلات پرداخت کنیم.
مدیرعامل کشتی سازی ایزوایکو با اشاره به اینکه دیگر سفارشات ساخت کشتی مربوط به شرکت های بخش خصوصی فعال در حوزه حمل و نقل دریایی است، درباره مراحل ساخت کشتی ایران- کاشان گفت: ساخت این کشتی به خوبی در حال پیشرفت است مشکلات عمده پروژه کاملا رفع شده و و پیش‌بینی می‌شود تا دو ماه آینده تست دریانوردی این کشتی انجام شود.
وی با اشاره به پروژه‌های ایزوایکو در سال 94 گفت: ایزوایکو 36 فروند شناور در حوزه ساپلای‌بوت و 5 تا 6 فروند شناور در کلاس‌های مسافری و هتل های دریایی از سوی بخش خصوصی سفارش دریافت کرده است.
رضائیان اصل با اشاره به اینکه عملکرد سال 93 این شرکت بهتر از سال 92 بوده است، افزود: انتظار ما از مسئولان، تسهیل فاینانس و حمایت از مشتریان است چراکه اگر مشتری در ارکان تصمیم گیری حوزه صنایع دریایی به عنوان محور قرار گیرد اتفاقات خوبی رقم می‌خورد.
وی به فعالیت خوب شورای عالی صنایع دریایی اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر افرادی که در این مجموعه قرار گرفته اند کاملا همیار و همگام با ما پیش می روند قطعا ارتقاء شورای عالی صنایع دریایی منافع بسیار خوبی را برای ارتقای صنایع دریایی کشور به دنبال خواهد داشت و اگر بخشی از اختیارات حوزه صنایع دریایی که در سایر وزارتخانه ها وجود دارد در شورای عالی صنایع دریایی متمرکز شود با وضعیت فعلی که این پتانسیل در این شورا دارد می تواند اهداف کلان نظام در صنایع دریایی را تحقق بخشد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments