ایران در چین نفتکش نمی سازد

مدیرفنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران مذاکره این شرکت برای امضای قرارداد خرید کشتی نفتکش از چین را تکذیب کرد و گفت: شرکت ملی نفتکش ایران همسو با برنامه راهبردی مصوب خود، درحال بررسی جایگزینی شناورهای قدیمی تر خود با شناورهای جدید است.

به گزارش سی نیوز، مهندس «اکبر جبل عاملی» با رد خبر مذاکره شرکت ملی نفتکش ایران با چین برای امضای قرارداد ساخت کشتی نفتکش افزود:همانطور که پیش از این نیز اعلام شده است شرکت ملی نفتکش ایران هم اکنون برنامه‎ای برای افزایش ظرفیت ناوگان خود ندارد.

جبل عاملی افزود: البته شرکت ملی نفتکش ایران همسو با اجرای برنامه راهبردی مصوب خود به تدریج به جایگزینی شناورهای قدیمی‎تر ناوگان با شناورهای جدید اقدام خواهد کرد که این موضوع نیز درحال بررسی‎های فنی است.

مدیرفنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران در گفتگو با شانا با بیان این که هنوز اقدام عملی در این زمینه صورت نگرفته است، گفت: این شرکت برای تنوع بخشی به سبد درآمدی خود، قصد دارد حضور پررنگتری را در حوزه حمل و نقل دریایی گاز داشته باشد.

خبرگزاری رویترز در روزهای گذشته به نقل از برخی منابع از مذاکرات ایران با چند شرکت چینی برای خریدکشتی نفتکش و کانتینربر از چین خبر داده بود.

سید کاظم وزیری هامانه، قائم مقام وزیر نفت، نیز در گفتگویی درباره مذاکرات ایران و چین برای خرید کشتی نفتکش گفت: هیچ مذاکره رسمی با چین برای خرید کشتی نفتکش نداشته‎ایم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments